Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- Edirne Valisi Şahin, restorasyonu süren Hasan Sezai Hazretlerinin türbesini inceledi

EDİRNE (AA) - Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, restorasyon çalışmaları devam eden Hasan Sezai Hazretlerinin türbe ve mescidini inceledi.

Şahin, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük ve İl Müftüsü Emrullah Üzüm ile gerçekleştirdiği ziyarette, restorasyon çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Şahin, incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını ve türbe ile mescidin tekrar ziyarete açılacağını kaydetti.

 

- Edirne Kent Konseyi'nden ziyaret

 

Edirne Kent Konseyi yönetimi, kentteki engeli derneklerini ziyaret etti.

Kent Konseyi Başkanı Özer Demir, yaptığı açıklamada, kentteki  ulaşım politikasının ortak akılla oluşturulması gerektiğini söyledi.

Sadece engelliler için değil, yaşlılar, bebek arabasıyla sokağa çıkanlar, bisikletliler ve yayalar için ergonomik ve güvenli bir ulaşımı sağlamak gerektiğini vurgulayan Demir, şöyle konuştu:

"Mücadele ettiğimiz her alanda engelli yurttaşlarımızı da düşünerek hareket etmeye çalışıyoruz. Engelli Meclisi'nde de gerek engelli derneklerinin gerekse bireysel olarak engelli yakınların bir araya gelmesi gerektiğine inanıyoruz. Sorunlar ortaya konmalı ki gerekli çözümler üretilebilsin."

Dernek yetkilileri de ziyarette, engellilerin yaşadığı sorunları dile getirdi.


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  restorasyon

  ,

  Ulaşım

  ,

  kent

  ,

  engelli

  ,

  edirne