Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-İl İstişare Kurulu Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri için bir araya geldi

 EDİRNE (AA) -  İl İstişare Kurulu Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri için bir araya geldi.

Edirne Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin İl İstişare toplantısına katıldı.

Mimar Sinan Vakfı salonunda Vali Şahin, Müftü Emrullah Üzüm, Mimar Sinan Vakfı Başkanı Hasan Gümüş ile birlikte çok sayıda sivil toplum örgütü temsilcisinin katıldığı toplantıda Kutlu Doğum  Haftası kutlamalarında neler yapılacağı görüşüldü.

Şahin, toplantıda istişare etmenin önemine dikkat çekerek, "Her işin başı istişaredir. İstişare eden zarar etmez, istişare edenin başı hep dik olur. İstişare eden aldanmaz. Gerçek fikir, fikirlerin çarpışmasından meydana gelir. Her şey toplantı üzerine, toplantı ve kurum üzerine yapılırsa alınacak yol daha hızlı olur. Bu gün burada bulunanların  ne kadar önemli bir görev üstlendiklerini görüyor ve biliyoruz. Herkesi kutluyorum" dedi.

Kutlu Doğum Haftası etkinliklerinin daha geniş bir kesime yayılması gerektiğini Üzüm ise, bu yıl yapılacak olan etkinliklerin daha fazla olacağını ve sivil toplum örgütlerinden görüş beklediklerini söyledi. 

 

-Süleyman Paşa Cami restorasyonu hızlandırılacak

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, restorasyon çalışmaları devam eden Süleyman Paşa camisinde incelemelerde bulundu.

Çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Vali Dursun Ali Şahin, Süleyman Paşa camisinin kısa sürede tamamlanması için yetkililerle görüşüldüğünü, ödenek sıkıntısı olmayan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını söyledi. 

 

-Vali Şahin Yapımı Devam Eden Kur'an kursunda İncelemelerde bulundu

Hafta sonunu yapımı devam eden çalışmaları yerinde görerek geçiren Edirne Valisi Dursun Ali Şahin Kaleiçi'nde tadilat çalışmaları devam eden Kur-an kursu binasında incelemelerde bulundu.

Edirne Vali Dursun Ali Şahin, her mahalleye bir Kur-an kursu projesi kapsamında Kaleiçi'nde tadilat çalışmaları devam eden binada incelemelerde bulundu.

Trakya Üniversitesi Rektörü Yener Yörük ve İl Müftüsü Emrullah Üzüm ile birlikte Kur-an kursunda incelemelerde bulunan Vali Şahin çalışmalar hakkında bilgi aldı ve tadilat çalışmalarının kısa sürede bitirilmesi talimatını verdi.