Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

EDİRNE (AA) - Keşan ilçesinde bir grup, Mersin'in Tarsus ilçesinde üniversite Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto etti.

İtfaiye binası önünde toplanan grup slogan atarak ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü.

CHP Keşan İlçe Eğitim Sekreteri Azize Top, burada grup adına yaptığı açıklamada, Özgecan için toplandıklarını ve yaşanan olayın üzüntü verici olduğunu söyledi.

Kadına yönelik şiddetin son bulması gerektiğini belirten Top, "Şiddet içeren her türlü eylemle mücadeleye devam edeceğiz. 'Özgecan', öldürülen ilk kadın değildir, son olması için tüm gücümüzle direneceğiz" diye konuştu.

 

-Enez'de 8 kilogram levrek balığı yakalandı

 

Enez ilçesinde bir balıkçı 8 kilogram levrek balığı yakaladı.

Balıkçı Nurkan Günenç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elverişli olduğu zaman her gün balık tutmak için denize açıldığını söyledi.

Levrek balığının seyrek çıktığını belirten Günenç, "Oltama bir balık takıldı. Çekerken zorlandık ama 8 kilogramlık bu balığı görünce çok sevindim. Levrek kaliteli bir balıktır. Kilosunu 35 liradan satacağım. Allah bereket versin" diye konuştu.

 

-Flamingolar güzel görüntüler oluşturdu

 

Enez ilçesi lagün gölündeki flamingolar güzel görüntüler oluşturdu.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Gala Gölü Milli Parkı'nda canlı çeşitliliğinin çok fazla olduğunu söyledi.

Parkta ve lagün gölünde bu yıl bol miktarda flamingonun olduğunu belirten Bostancı, "Flamingolar güzel görüntüler oluşturdu. Doğa fotoğrafçılarını ve meraklı vatandaşlarımızı ilçemize kuşların bu güzelliğini çekmeleri için davet ediyorum" şeklinde konuştu.

 

-Keşan'da trafik kazası: 1 yaralı

 

Keşan'da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Erikli köyü istikametine giden Ş.B yönetimindeki 34 FT 4031 plakalı otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu yoldan çıkarak su kanalına devrildi.

Kazada yaralanan sürücü hastaneye kaldırıldı.