Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- İpsala'da "Gençlik ve Güvenli Gelecek" konferansı düzenlendi

EDİRNE (AA) - İpsala'da Edirne Emniyet Müdürlüğü'nce "Gençlik ve Güvenli Gelecek" konferansı düzenlendi.

İpsala Anadolu Lisesi Mehmet Yavaş Konferans Salonu'ndaki toplantıda, öğrencilere, ülke bütünlüğü aleyhinde faaliyet gösteren terör örgütlerinin propagandalarını etkisiz kılmak, söz konusu örgütlerin eleman temini konusunda yürütecekleri faaliyetler ile ilgili gençliği ve kamuoyunu aydınlatmak, üniversite gençliğinin terör örgütleri tarafından hazırlanan tuzaklara düşmelerini önlemek amacıyla bilgi verildi.

Polisin her zaman öğrencinin ve vatandaşın yanında olduğu mesajının verildiği konferansa İpsala Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Tufan Kocaman, İpsala Anadolu Lisesi Müdürü Erdem Mısırlı, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

- Kursa katılanlara yevmiye ve sigorta

İpsala Halk Eğitim Merkezi'nin açtığı kurslara katılanlara yevmiye ve sigorta yardımı sağlanacağı bildirildi.

Merkezin müdürü Mümin Kurtuldu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İş -Kur Edirne İl Müdürlüğü ile imzaladıkları protokolle merkezlerinde açılacak 14 yeni kursa katılanlara, İş-Kur tarafından günlük lira verileceğini ve sigorta yapılacağını söyledi.

Kurtuldu, başvuruların 27 Şubat'a kadar yapılacağını ve kurslara katılacakların nüfus cüzdanı fotokopileri ile halk eğitim merkezine başvurmaları gerektiğini kaydetti.