Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- Karaağaç Mahallesi'ndeki içme suyunun temiz olduğu bildirildi

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi, Karaağaç Mahallesi'ndeki içme suyunun temiz olduğunu bildirdi.

Belediyeden yapılan açıklamada, taşkın sonrasında Karaağaç Mahallesi'nin içme suyu şebekesinde oluşabilecek herhangi bir mikroorganizma ve parazite  karşı klorlama miktarının yükseltildiği belirtildi.

Suyun önemli bir ihtiyaç olduğu aktarılan açıklamada, "Karaağaç Mahallesi'ndeki içme suyu şebekesinden kontrol kapsamında 3 ayrı noktadan numuneler alındı. Bakteriyolojik, fiziksel ve kimyasal analizleri yapılan suyun 'İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmelik değerleri ve TS 266 Standart'ına uygunluğu kontrol edilmiştir" ifadelerine yer verildi.

- İçme suyu boru hatları değiştiriliyor

Edirne'deki içme suyu boru hatları değiştiriliyor.

Belediyeden yapılan açıklamada, belediyenin vatandaşlara daha iyi hizmet sunmak için çalışmalarına 7/24 devam ettiği bildirildi.

Edirne Belediyesi Su Kanalizasyon Müdürlüğü ekiplerinin kent merkezinde sorunlu içme suyu boru hatlarını değiştirmeye devam ettiği aktarılan açıklamada, "İstasyon Mahallesi Nane Sokak'ta çok sık patlayan 100 AÇB içme suyu boru hattının, su ve kanalizasyon müdürlüğü su arıza ekipleri tarafından 110 mm PVC boru ile deplase edilerek bu bölgedeki sorun gideriliyor" bilgileri aktarıldı.


  ETİKETLER:

  kimyasal

  ,

  kent

  ,

  hizmet

  ,

  Karşı

  ,

  edirne

  ,

  taşkın