Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
- Mimar Sinan Haftası

EDİRNE (AA) - Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Edirne Şubesi, Mimar Sinan Haftası etkinlikleri kapsamında, Selimiye Meydanı'nda bulunan Mimar Sinan Anıtı'na çelenk sundu.

Edirne'de yaşayan mimarların katıldığı törende saygı duruşunda bulunuldu.

TMMOB Mimarlar Odası Edirne Şubesi Temsilcisi Turgut Çakır, yaptığı açıklamada,  dünya mirasına çok sayıda anıtsal eser kazandıran Koca Sinan'ı ölümünün 426. yılında saygıyla anıldığını söyledi.

Büyük ustanın izinde ilerlediklerini belirten Çakır, "Mimar Koca Sinan sadece Türk mimarisinde değil dünya mimarisinde de çığır açmıştır. Edirne'ye bıraktığı muhteşem eserleri için minnettarız" diye konuştu.

 

-Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü

 

Havsa Emniyet Teşkilatı, Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 170. yıl dönümü dolayısıyla Havsa Kaymakamı Alparslan Kılıç'ı ziyaret etti.

Kılıç, ziyarette yaptığı konuşmada, fizyolojik ihtiyaçtan sonra güvenliğin en önemli ihtiyaç olduğunu söyledi.

Güvenlik ihtiyacının karşılanmaması durumunda kaos ortaya çıkacağını dile getiren Kılıç, "Bunun önlenmesinde de en büyük görev polisimize, jandarmamıza, askerimize düşüyor. Bu görevi de kolluk kuvvetlerimiz en güzel şekilde ifa ediyorlar. Cumartesi, pazar demeden görevlerini en iyi şekilde yerine getiren tüm polis arkadaşlarımızın polis haftasını en içten dileklerimle kutluyorum" diye konuştu.

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Pazar

  ,

  güvenlik

  ,

  emniyet

  ,

  mimar

  ,

  edirne