Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-Engelli izciler Keşan Beledeye Başkanı Özcan'ı ziyaret etti

EDİRNE (AA) - Trakya İzciler Birliği Derneği üyesi engelli izciler Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan'ı ziyaret etti.

Özcan, belediyedeki ziyarette yaptığı konuşmada, engelli bireylerin toplumun her alanında yer alması gerektiğini söyledi.

Engellilerin yaşam şartlarının kolaylaşması için gayret gösterdiklerini belirten Özcan, ziyaretten memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Konuşmaların ardından izciler Özcan plaket takdim etti.

 

-Keşan'da yol onarım çalışmaları

 

Keşan ilçesinde, çeşitli nedenlerle zarar gören yollar onarılıyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, hava şartlarının düzelmesiyle asfaltı bozuk olan yollarda onarım çalışması başlatıldığı belirtildi.

İspat Cami Mahallesi Kurtuluş Caddesi'nde çalışmaların devam edeceğini ifade edilen açıklamada,  "Yağışlı geçen kış mevsimi sonrası hava koşullarının iyileşmesini asfalt çalışmalarını hızlandırmak için bir fırsat olarak görülüyor. Çalışmalarına ara vermeden devam ediliyor. Keşan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı asfalt ekibi çalışmalarına ilçedeki çeşitli caddelerde devam edecek" ifadelerine yer verildi.

 

-Keşan'da belediye meclis toplantısının ikinci oturumu yapıldı

 

Keşan Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısının ikinci oturumu gerçekleşti.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, toplantıda, ilk olarak plan ve bütçe komisyonuna havale edilen Keşan Belediyesi tarafından yapılan Atık Su Arıtma Tesisi'nin 2015 yılı içerisinde faaliyete geçecek olması nedeniyle yıl içerisinde su abonelerine uygulanacak olan atık su ücret tarifesinin meclisçe ele alınması maddesinin görüşüldüğü belirtildi.

Açıklamada, maden, atık su tarifelerine KDV ekleneceği, fosseptik kullanıcılarının atık su atıklarını kendi imkanları ile atık su tesislerine getireceğini, arıtma tesisine dahil olan Yenimuhacir Beldesi'nde atık su bedelleri için de aynı tarifenin uygulanacağı kaydedildi.

 


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  KDV

  ,

  Belediye

  ,

  Maden

  ,

  Cami

  ,

  Yaşam

  ,

  Fırsat

  ,

  Hava

  ,

  kış

  ,

  bütçe

  ,

  engelli

  ,

  edirne

  ,

  2015

  ,

  havale