Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-Keramettin köyü toplu süt sağım merkezi açıldı

EDİRNE (AA) - Süloğlu ilçesi Keramettin köyünde, toplu süt sağım merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, açılış öncesi yaptığı konuşmada, köylerdeki kadınların süt sağma çilesinin açılacak merkez ile sona ereceğini söyledi.

Tarım ve hayvancılığın Edirne, ilçe ve köylerinde önemli olduğunu belirten Şahin, bu sektörün gelişmesi için gayret gösterdiklerini kaydetti.

Edirne İli Merkez İlçe ve Süloğlu Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mustafa Suiçmez ise tesisin köy halkına hayırlı olmasını diledi. Hayvancılığa yönelik projelerin devam edeceğini anlatan Suiçmez, açılışa katılanlara teşekkür etti.

Konuşmaların ardından tesisin açılışı yapıldı.

Törene, Edirne Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Orhan Sarı, köyde yaşayan vatandaşlar ve süt firması yetkilileri katıldı.

 

 

-Öğrenciler emeklerini sergiledi

 

Edirne İstiklal Ortaokulu'nda, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında öğrencilerin yaptığı el işi ve resimlerden sergi açıldı.

Edirne Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Taştekin, sergiyi gezdikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin çok çalışarak güzel bir sergi ortaya çıkardığını söyledi.

Öğrencilerin sergi ve benzeri etkinlikler ile ilgilenmesinin sevindirici olduğunu aktaran Taştekin, serginin açılışında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Okulun müdürü Yakup Öz ise öğrencilerin görsel sanatlar ve teknoloji tasarım derslerinde yıl boyunca yapılan çalışmalarını sergilendiğini kaydetti.

Sergiyi, Edirne  Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürü Recep Kozan, öğrenci ve öğretmenler ziyaret etti.