Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-Saadet Partisi'nden, EBED'e ziyaret

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne İl Başkanlığı üyeleri, Edirne Bedensel Engellileri ve Ailelerini Koruma Yardımlaşma Derneği'ni (EBED) ziyaret etti.

 Saadet Partisi Edirne birinci sıra milletvekili adayı Ali Demirkıran, ziyarette yaptığı konuşmada, Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partisi'nin seçimler için bir araya geldiğini söyledi.

Milli İttifak'ın ülke kaynaklarının arttırılması ve adaletli bir şekilde dağıtılması için bütün gücüyle çalışacak milli bir hükümet olacaklarını belirten Demirkıran, şunları kaydetti:

"Engellilerin toplam nüfusumuzun yaklaşık yüzde 13'ünü oluşturmaktadır. Engelli kardeşlerimizin pek çok problemi var. Gelmiş geçmiş iktidarlar engellilerimizin beklenen taleplerini karşılamada maalesef ortaya ciddi projeler koyamadılar. Bizim iktidarımızda engellilerin, toplumun önemli bir bölümünü teşkil ettikleri göz önünde bulundurularak, çalışacakları iş sahalarının hazırlanmasına, insanca yaşama şartlarına ulaşmalarına, her türlü tesis ve alt yapıda kendileri için gereken yatırımların yapılmasına özel bir itina gösterilecektir. Ayrıca, engellilerin ihtiyaç duydukları her türlü alet ve gerecin, külfetsiz bir şekilde karşılanması için kolaylık sağlanacak, bunları üreten ve ihraç eden tesislerin kurulması ve gelişmesi teşvik edilecektir."

 

 

-ETB'de meslek grubu toplantısı

 

Edirne Ticaret Borsası'nda (ETB) meslek grubu toplantısı gerçekleştirildi.

ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, toplantıda yaptığı konuşmada,  sorunların çözümü için önerileri sunmak istediklerini söyledi.

İlgili mercilerle girişimde bulunduklarını aktaran Öztürk, "Bu toplantılarda alacağımız geri dönüşlerle hedefimizi en doğru şekilde belirleme gayreti içerisindeyiz. Üyelerimizin faaliyetlerini kolaylaştırmanın yanında, işlerinin gelişimini temin etmek üzere farklı alanlardaki çalışmalarımız ve sorunlara çözüm arayışlarımız aralıksız olarak devam etmekteyiz" ifadelerini kullandı.

ETB Meclis Başkanı Fedai Canım ise katılımcı ve paylaşımcı, geleceğe yönelik bir bakış açısına sahip, hizmeti esas alan, şeffaf, hesap verebilir, çağdaş bir yönetim biçimini benimsediklerini kaydetti.

Toplantıya, Hububat ve Yağlı Tohumlar Meslek Grubu üyeleri katıldı.