Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
EDİRNE (AA) - Keşan ilçesinde her yıl düzenlenen "Keşan Dallığı"nın 17 Mayıs'ta yapılacağı bildirildi.Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, ilçenin...

EDİRNE (AA) - Keşan ilçesinde her yıl düzenlenen "Keşan Dallığı"nın 17 Mayıs'ta yapılacağı bildirildi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, ilçenin gelenekselleşen etkinliği dallığın 17 Mayıs Pazar günü Kılıçköy Korusu'nda kutlanacağı belirtildi.

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, tüm Trakya'yı ve ilçe halkını etkinliğe davet etti.

 

-Keşan'daki büyük marketler denetlendi

 

Keşan Belediyesi zabıta ekiplerince ilçedeki büyük marketler denetlendi.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, gıda üretimi yapan büyük marketlere hijyen ve ruhsat denetimi yapıldığı belirtildi.

Öte yandan, ilaçlama raporları, yangın tüpü, fiyat tarifelerinin de kontrol edildiği aktarılan açıklamada, denetimlerin devam edeceği kaydedildi.

 

-Keşan'da "2. Baskı" adlı tiyatro oyunu sergilendi

 

Keşan Belediyesi Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında, "2. Baskı" adlı tiyatro oyunu sergilendi.

Ahmet Yenice Ortaokulu Sevim Yenice Kültür Merkezi'nde, yönetmenliğini Enis Fosforoğlu'nun, müziğini Muzaffer Özdemir'in yaptığı ve Fosforoğlu, Selen Görgüzel Alkan, Ömer Efe Akyalçın, Emel Filiz, Haluk Ramazanoğlu, Metin Kurt, Can Ergen, Tekin Alkan, Mukaddes Ateş ve Cansu Durusoy'un oynadığı oyun sergilendi.

Oyunu, Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Cengizhan Aktan ile Belediye Meclis üyeler Nurgül Yıldırım ve Tarık Uysal  ile çok sayıda tiyatrosever izledi.