Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-Keşan'da kurulan katı atık tesisi

EDİRNE (AA) - Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, Keşan, İpsala ve Enez'deki çöplerin geri dönüşümünün sağlanacağını bildirdi.

Özcan, Güney Edirne Katı Atık Birliği'nin (GÜNEKAP) belediye meclis salonunda düzenlenen haziran ayı olağan toplantısında, Paşayiğit Mahallesi'nde yapımı tamamlanan katı atık tesisinin ağustos ayında işletmeye açılarak çalışacağını söyledi.

Keşan, İpsala ve Enez'deki çöplerin geri dönüşümünün sağlanacağını aktaran Özcan, şunları kaydetti:

" Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na tesise ayrıştırma ünitesi kurulmasına ilişkin proje sunduk. Bununla ilgili Afyon'daki örneği baz aldık. Projenin onayı çıkmak üzere. Paşayiğit'e düzgün bir ayrıştırma tesisi kurmak istiyoruz. 11 yıl zarfında katı atıkların değerlendirilmesi konusunda birçok bilgiler edindik. Tesisimizde önce işleyiş başlayacak. Tesis oluşturmada ilk aşamada enerji üretimi ve diğer konulara girmek pek doğru değil. Bizim birlik olarak kendi şartlarımıza göre hareket etmemiz gerekiyor. 3 tane 5 yıllık hamle planı önümüze koymamız gerekiyor. İlk 5 yılda vatandaşa çöpü çöp kutularına atmayı ve çöpün kaynağında zenginleştirilmesini öğretmek gerekiyor. ikinci 5 yıllık planda evlerden sokaklara yansıyacak şekilde bir uygulama içine girmemiz gerekli."

 

-Yollardaki trafik çizgileri yenilendi

 

Keşan ilçesinde, yollarda bulunan trafik çizgileri yenilendi.

Keşan Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Hastane Mahallesi'ndeki yaya ve araçların kullandığı alanlarda bulunan çizgilerin yenilendiği belirtildi.

Yetkililerin ilçenin diğer cadde ve sokaklarında da yenileme çalışmalarına devam edeceği kaydedildi.