Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı Doç Dr Yalçın Kaya'ya, Moldova Bilimler Akademisi tarafından fahri diploma...

EDİRNE (AA) - Trakya Üniversitesi Genetik ve Biyomühendislik Bölüm Başkanı Doç Dr Yalçın Kaya'ya, Moldova Bilimler Akademisi tarafından fahri diploma verildi.

Kaya, yaptığı yazılı açıklamada, akademinin diplomayı uluslararası bilim camiasına yaptığı katkılardan dolayı verdiğini belirtti.

Diplomayı, Moldova Kişinev'de düzenlenen 10. Uluslar arası Bitki Islahı ve Genetik Kongresi öncesi aldığını aktaran Kaya, bilim camiasına teşekkür etti.

 

-Edirne Belediyesi temmuz ayı meclis toplantısı

 

Edirne Belediye meclisinin olağan temmuz ayı toplantısı gerçekleşti. 

Belediye başkanı Recep Gürkan başkanlığında meclis salonunda yapılan toplantıda, 9 gündem içi, 7 gündem dışı  madde karara bağlandı.

Toplantıda, bir önceki toplantılara ait tutanaklarda okundu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, yaptığı konuşmada, belediyenin kentteki sorunlara çözüm getirmek için çaba harcadığını kaydetti.

 

-Belediye Başkanı Gürkan'a ziyaret

 

Edirnespor'un yeni transferi Mali'li Baubacar Mouss Troare, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.

Gürkan, ziyarette yaptığı konuşmada, başarılı transferlerden dolayı Edirnespor yönetim kurulunu tebrik etti.

Spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını belirten Gürkan, "Edirnespor'u şampiyon yaparak, 3 ligde  mücadele etme hedefi koymuştuk. Tabi bu çok iddialı bir hedef.  Ama biliyorsunuz ki hedef olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. Transfer çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam ediyor'' diye konuştu.

Ziyarette, Edirnespor Başkanı Savaş Üner de yer aldı.