Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
EDİRNE (AA) - Edirne Belediye'sinin 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali hazırlıkları devam ediyor.Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, ulaşım...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediye 'sinin 654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri Festivali hazırlıkları devam ediyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, ulaşım hizmetleri müdürlüğü ekiplerinin araç trafiğine rahat ilerleyebilmesi, oluşabilecek kazaların önlenmesi ve yolların daha estetik görünüme kavuşması için yollardaki çizgi çalışması ile refüjlerde boyama çalışması yaptığı belirtildi.

Edirne'ye gelen misafirlerin trafikte daha rahat ilerleyebilmesi için Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin düzenleneceği Sarayiçi mevkisine giden yollarda çizgi çalışması ve E - 5 yolu üzerindeki refüjlerde boyama çalışmalarının gerçekleştirildiği belirtilen açıklamada, "654. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne gelecek olan misafirleri Edirne'de en iyi şekilde ağırlamak istiyoruz. Onların trafikte güvenle ilerleyebilmesi bizler için çok önemli" ifadelerine yer verildi.

 

-Çöp kutuları yenileniyor

 

Edirne Belediyesi, eskiyen çöp kutularını yeniliyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Edirne Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Saraçlar Caddesi, E-5 Karayolu, Selimiye Camisi'nin yakınlarında bulanan yeşil alan ve parklardaki çöp kutularını yenilediği belirtildi.

Temiz bir kentin hedeflendiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Eskiyen çöp kutuları yenileriyle değiştirildi. İhtiyaç duyulan yerlere de yeni çöp kutuları koyuldu. Yeşil alanlarda ve parklarda yenilen 250 çöp kutusu vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Vatandaşlar, çevreye gösterdiği duyarlılıktan dolayı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'a teşekkür etti."

 

 


  ETİKETLER:

  Kırkpınar

  ,

  Belediye

  ,

  Ulaşım

  ,

  edirne