Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
EDİRNE (AA) - Edirne Müftülüğü, kentte görev yapan gazetecilere iftar verdi.Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, kentteki bir otelin restoranında...

EDİRNE (AA) - Edirne Müftülüğü, kentte görev yapan gazetecilere iftar verdi.

Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm, kentteki bir otelin restoranında düzenlenen iftarın ardından yaptığı konuşmada, gazetecilerin çok önemli bir kamu görevini icra ettiklerini söyledi.

Edirne basınının güzel işler başardığını belirten Üzüm, "Basınımız bizimle olduğu gibi bütün kurumlarla son derece uyum içerisinde çalışıyor. Halkla birleşmiş bir durumda. Bütün hassasiyetleri takip ediyorlar. Mesela özellikle Selimiye Camisi'ne şöyle birisi küçücük dokunulsa basın hemen onu ele alıyor. Gerçekten çokta önemli. Ben tüm basın çalışanı arkadaşlarıma yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

İftara, müftü yardımcısı Mehmet Karahan da katıldı.

 

-Keşan Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı

 

Keşan Belediye Meclisi Temmuz Ayı Olağan Toplantısı yapıldı.

Meclis Başkan Vekili Ercan Ersoylu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, Milli Savunma Bakanlığı İnşaat Emlak Bölge Başkanlığı tarafından Keşan Belediyesi'ne ilçedeki askeri alanlarda yapılaşmalara ilişkin imar konuları ile ilgili gönderilen yazı oy birliği ile gündeme alındı.

Konunun imar komisyonunda görüşülmesi ve bir sonraki meclis toplantısında ele alınması oy birliği ile kabul edildi.

Ersoylu, toplantıya verdikleri katkı dolayısıyla meclis üyelerine teşekkür etti.