Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-CHP Edirne Milletvekili Gaytancıoğlu: -"Terör masum insanları vuruyor"

EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, terörün masum insanları vurduğunu belirtti.

Gaytancıoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, CHP'nin terör olaylarının araştırılması için meclise önerge verdiğini anımsattı.

AK Parti ve MHP 'nin önergeyi kabul etmediğini hatırlatan Gaytancıoğlu, açıklamasında şunları kaydetti:

"Terör masum insanları vuruyor. Her gün şehit haberleri alırken, terör konusunda uzlaşamayacağız da hangi konuda uzlaşacağız? TBMM Genel Kurulu partimizin olağanüstü çağrısıyla 81 ilden gelen 550 Milletvekili ile toplandı. Konu artan Terör olaylarının nedenlerini araştırmaktı. Son günlerde her gün terör olayları neticesinde şehitler veriyoruz. Bunun nedenlerini araştırmak elbette ki seçilmişlerin yani TBMM üyelerinin görevidir. Partimiz nereden ve kimden gelirse gelsin her türlü teröre ve şiddete karşıdır. Terörün ve teröristin iyisi kötüsü olmaz. AKP yanına MHP'yi de alarak dün CHP'nin önerisini reddetti."

 

-"Terörü bir kez daha lanetliyoruz" 

CHP Edirne Merkez İlçe Başkanı Şenol Geçmiş, terörü bir kez daha lanetlediğini bildirdi.

Geçmiş, yaptığı yazılı açıklamada, son günlerde Türkiye'nin birçok köşesinde teröristler tarafından yapılan hain saldırıların olduğunu belirtti.

Şehit haberlerinin insanların içini yaktığını aktaran Geçmiş, "Şırnak Akçay'daki Görmeç ve Seslice üs bölgelerine izinden dönen personeli götürecek konvoyun yol emniyetini almak için görevlendirilen askerlere PKK terör örgütü tarafından yapılan hain saldırıda üç askerimiz şehit düştü. Son günlerde ülkemizde böyle büyük acılar yaşamaktayız. Yaşanan bu acılar yüreğimizi yakıyor. Terörü bir kez daha lanetliyoruz. Hayatını kaybeden askerlerimize Allah'tan rahmet ailelerine de başsağlığı diliyoruz" ifadelerini kullandı.