Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
EDİRNE (AA) - Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, ilçedeki sinyalizasyonlar ile ilgili  Karayolları Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını...

EDİRNE (AA) - Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, ilçedeki sinyalizasyonlar ile ilgili  Karayolları Genel Müdürlüğü ile protokol imzaladıklarını belirtti.

Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, Enez ve destek kıtaları kavşaklarındaki sinyalizasyonların protokol kapsamında yenileneceğini bildirdi.

Sinyalizasyonların çalışır vaziyette kendilerine teslim edileceğini aktaran Özcan, "Keşan Belediyesi'nin sadece bakım ve onarımdan sorumlu olduğunu belirttik. Kavşaklarda, sinyalizasyonun bozulması nedeniyle oluşan kazalarda belediye sorumlu tutuluyordu. Yol karayollarının biz neden sorumlu olalım" ifadelerini kullandı.

Bozulan lambaları değiştireceklerini de bildiren  Özcan, şunları kaydetti:

"Şu an için kavşaklarda bulunan sinyalizasyonların çalışıp çalışmadığını bilmiyorum. Bizim yaptığımız bakım sözleşmesi aslında bunu yapmamız için herhangi bir kanuni mecburiyet de yok. Bunu araştırdık, sorduk böyle bir yükümlük yok. Temayüller gereği yerel yönetimlerin böyle aldıkları söylendi. Biz de bu protokolü imzaladık."

 

-Enez'e balık heykeli

Enez ilçesinde yapımı devam eden balık heykeli Cumhuriyet Meydanı'ndaki süs havuzuna yerleştirildi.

Enez Belediye Başkanı Abdullah Bostancı , AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçesinin turizm açısından son yıllarda dikkat çektiğini söyledi.

Enez'e özgü simgelerin heykelini ilçenin çeşitli meydanlarına koyduklarını anlatan Bostancı, "İlçemize gelen yerli ve yabancı turistlerin buralarda hatıra fotoğrafı çekerek Enez'in hafızalarında kalmasını sağlamış olacağız. Heykeller ilçemize görsellikte katmış olacak" diye konuştu.