Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-Edirne'deki minibüs güzergahlarında değişiklik yapıldı

EDİRNE (AA) - Edirne'de minibüs güzergahlarında bazı değişiklikler yapıldı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, Edirne Belediyesi Ulaşım Komisyonu'nun talepler üzerine bazı değişikliklere gittiği belirtildi.

İstasyon mahallesi merkez hattı, 5A, 5B ve 2C minibüslerinin cedde ve sokaklardaki geçiş güzergahlarında çeşitli değişiklikler yapıldığı aktarılan açıklamada, ulaşım komisyonu kararlarının gelecek ay yapılacak belediye meclisinde görüşüleceği kaydedildi.

 

- CHP Kadın Kolları MYK üyeleri Gürkan'ı ziyaret etti

 

CHP Kadın Kolları MYK üyelerinden Hamiyet Göksu, İlkay Budak, Nurhan Coşkun, Düriye Taş ve Gülay Tülüş, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.

Ziyarette, CHP Kadın Kolları üyeleri, Edirne'de kadına yönelik uygulanan pozitif ayrımcılık ve kadınların sosyal yaşamda daha fazla yer alması için üretilen projelerden dolayı Gürkan'a teşekkür etti.

Gürkan da kadınların yaşamın her alanında yer almasını söyledi. Kadınların değerli olduğunu aktaran Gürkan, "Edirne'de yaşayan bütün kadınların sosyal, kültürel, politik ve ekonomik anlamda desteklenerek güçlendirilmesi amacıyla birçok projeye imza attık ve atmaya devam edeceğiz. Kadın hakkettiği değeri görmeli. Bu konuda tüm dünyaya örnek olmak istiyoruz" şeklinde konuştu.