Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
EDİRNE (AA) - Keşan Belediyesi'nce toplanan ikinci el eşyalar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.Belediyeden yapılan yazılı açıklamada,...

EDİRNE (AA) - Keşan Belediyesi'nce toplanan ikinci el eşyalar ihtiyaç sahiplerine dağıtılıyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, belediyenin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımcı olduğu belirtildi.

Vatandaşların, ihtiyacı olan eşyayı eski itfaiye binası yanında bulunan belediye hizmet biriminden alabileceği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Vatandaşlarımızın kullanmadığı kıyafetler başkalarının çok ihtiyaç duyduğu kıyafetler olabiliyor. Bu nedenle tüm halkımızdan kullanmadığı kıyafetleri ve ev eşyalarını Keşan Belediyesi'nin ikinci el eşya birimine getirmelerini bekliyoruz. Vatandaşlarımız '714 11 85 /120' nolu telefondan bize bilgi verebilirler. Bilgi veren vatandaşlarımızın eşyaları evlerinden de alınabiliyor. Ayrıca vatandaşlarımız Belkoop ve Çamlıkent mevkisinde bulunan ikinci el giysi kutularımıza da giysilerini bırakabilirler."

 

-Enez Limanı'nda çevre düzenleme çalışmaları

 

Enez Limanı'nda çevre düzenleme çalışmaları yapılıyor.

Enez Limanı çevre düzenleme çalışmaları üstlenici firma yetkilisi Evren Göç , AA muhabirine yaptığı açıklamada, 3 ay sürecek olan çalışmalar kapsamında limanın balıkçılar için daha kullanışlı hale getirileceğini belirtti.

Çalışma süresince balıkçı esnafının mağdur olmayacağını ifade eden Göç, şunları kaydetti:

"Enez balıkçı barınağında onarım çalışması yapıyoruz. İlk etapta esnaf ve balıkçılar etkilenmesin diye en uzak kısımdan çalışmaları başlattık. Altyapıyı değiştireceğiz. Bunun içinde aydınlatma ve aynı zamanda buradaki balıkçılar için su ve elektrik panoları koycağız. Bununla ilgili şu an altyapı çalışmalarını yapıyoruz. Aynı zamanda barınağın içindeki beton zemin bozulmuş. O alanın betonunu yenileceğiz."

 


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  elektrik

  ,

  göç

  ,

  esnaf

  ,

  firma

  ,

  hizmet

  ,

  Uzak

  ,

  edirne