Edirne'den kısa kısa

Edirne'den kısa kısa
Edirne'den kısa kısa
-Keşan Belediyesi kanal açma temizleme aracı ilçede çalışmalara başladı

EDİRNE (AA) - Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, kanal açma temizleme aracının ilçede çalışmalara başladığını bildirdi.

Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aracın bir süredir Cumhuriyet Meydanı'nda sergilendiğini söyledi.

Vatandaşlara iyi şekilde hizmet vermeye gayret gösterdiklerini anlatan Özcan, şunları kaydetti:

"213 bin liraya mal olan aracımız ilçede kanal açma ve temizleme hizmetlerinde kullanılacak. Firma temsilcileri personelimize araç ile ilgili bir süre eğitim verecek. Araç, tıkanmış olan kanalları yüksek su basıncı ile açma kabiliyetine sahip ve 8 ton kapasitelidir. Bu sayede tıkanıklıkların önüne geçerek kötü sonuçlar önlenmiş olacak."

Özcan, kanal açma temizleme aracının ilçede çalışmalara başladığını bildirdi dile getirdi.

 

-"Edirne, en çok ihracatı Filipinler'le yapıyor"

 

Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Edirne'nin en çok ihracatı Filipinler'le yaptığını bildirdi.

Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, geçen ayın ekonomik verilerinin Trakya'ya da yansıdığını söyledi.

Türkiye 'nin ihracatta düşüş yaşadığını aktaran Şahin, şunları kaydetti:

"2015 Ağustos ayı itibariyle Edirne, en çok ihracatı Filipinler'le yapıyor. Filipinler'i Bulgaristan, Tayland, Makedonya ve İspanya takip etmiştir. Kırklareli ilinin 2015 yılı Ağustos itibariyle en çok ihracat yaptığı ülke ise Kırgızistan olmuştur. Kırgızistan'ı Ukrayna, Azerbaycan - Nahcivan, Nijerya ve Çin Halk Cumhuriyeti izlemiştir. Tekirdağ'ın en çok ihracat gerçekleştirdiği ülke Almanya olmuştur. Tekirdağ'ın en çok ihracat gerçekleştirdiği ülkelerin profiline bakıldığında bu ülkelerin gelişmiş ülkeler olduğu dikkat çekmektedir."