Edirneli esnaf, pet şişelerle pratik çözüm üretti

Edirneli esnaf, pet şişelerle pratik çözüm üretti
Edirneli esnaf, pet şişelerle pratik çözüm üretti
EDİRNE (AA) - Edirne'de tarihi Bedesten Çarşısı'nda tuhafiyeci Seval Kozak, biriktirdiği pet şişelerin içine sattığı ürünleri koyarak dükkanda hem...

EDİRNE (AA) - Edirne'de tarihi Bedesten Çarşısı'nda tuhafiyeci Seval Kozak, biriktirdiği pet şişelerin içine sattığı ürünleri koyarak dükkanda hem yerden tasarruf ediyor, hem de çevreci bir tutumu sergiliyor.

Kozak çarşı içindeki dükkanında, boncuk, düğme gibi malzemeleri pet şişelerin içine koyarak müşterilerine sunuyor. Kozak, biriktirdiği peş şişelerin büyük bir kısmını rafa dizerken, bir kısmını da dükkânının kapısına koyarak pratik bir çözüm sağlıyor.

Tuhafiyeciliğin sattığı ürünlerin çokluğu nedeniyle karışık bir iş olduğunu belirten Kozak, ''Tuhafiye işi karışıktır. Adı gibi tuhaf bir iştir. Karışık olduğu için yerden tasarruf etmeniz gerekir. Pratik çözümler üretmeniz gerekir. Yunanlı müşterilerim bile aynı sistemi uyguluyorlar. Herkesin çok ilgisini çekiyor. Gelen herkes ellerinde fotoğraf makinesi ya da telefonla şişelerimin fotoğraflarını çekiyor. Yan komşularım ellerindeki boş şişeleri biriktirip bana getiriyor. Pratik zekası olmayan bir insan tuhafiye işini yapamaz. Dükkanım küçük ve karışık. Buraya gelen müşteri benden bir ürün istiyor. Hiç aramadan direk veriyorum'' ifadelerini kullandı.