"Edirne'nin Kültür ve Sanat Yaşamında Tayyip Yılmaz" kitabı yayımlandı

"Edirne'nin Kültür ve Sanat Yaşamında Tayyip Yılmaz" kitabı yayımlandı
"Edirne'nin Kültür ve Sanat Yaşamında Tayyip Yılmaz" kitabı yayımlandı
EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi kültür sanat çalışmaları kapsamında Edirneli Ressam, Fotoğrafçı ve Eğitmen Tayip Yılmaz'ın otobiyografisini içeren...

EDİRNE (AA) - Edirne Belediyesi kültür sanat çalışmaları kapsamında Edirneli Ressam, Fotoğrafçı ve Eğitmen Tayip Yılmaz'ın otobiyografisini içeren 'Edirne'nin Kültür ve Sanat Yaşamında Tayyip Yılmaz' adlı kitap yayımladı

Kitabın tanıtımını Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tayip Özyılmaz ile beraber yaptı. Edirne Belediye Meclis salonunda gerçekleşen tanıtımda konuşan Belediye Başkanı Gürkan, belediye olarak kültür sanat çalışmaları kapsamında 16'ıncı kitabı yayımladıklarını belirtti.

Tayip Yılmaz'ın kendisinin  Eğitim Enstitüsü'nden de öğretmeni olduğunu ifade eden Gürkan, "Edirnemiz'in yetiştirdiği ender kişiliklerden, ender sanatçılardan, kısacası dört dörtlük bir insan olan Tayyip Yılmaz Hoca'mızdan aldığımız feyizlerle bugüne kadar yaptığımız işlerle, Edirne Belediyesi'nin kültür ve sanat alanında yaptığı işlere bir yenisi daha ekliyoruz. Tayyip Yılmaz demek Edirne demektir" dedi.

Kitabın 3 yıllık bir çalışma sonucunda ortaya çıktığını belirten Tayyip Yılmaz ise "Çocukluğumdan bu yana yapılan bir çalışma. Başkan Gürkan ve Edirne Belediyesi Kültür ve Sanat Danışmanı Ender Bilal, bu konuda bana çok yardımcı oldu. Beni en iyi anlatan bu kitaptır Herkese teşekkürler" dedi.

 


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  kitap

  ,

  Belediye

  ,

  eğitim

  ,

  başkan

  ,

  kültür

  ,

  edirne