EDOSK'un proje eğitimi tamamlandı

EDOSK'un proje eğitimi tamamlandı
EDOSK'un proje eğitimi tamamlandı
EDİRNE (AA) - Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) Derneği'nin Bulgaristan - Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Elhovo Business...

EDİRNE (AA) - Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) Derneği'nin Bulgaristan - Türkiye IPA Sınır Ötesi İşbirliği Programı kapsamında Elhovo Business Center ile ortaklaşa yürüttüğü 'TWTUE: Vahşi Doğanın Hazinesi Tunca - Unutulmaz Bir Deneyim' projesinin eğitimleri tamamlandı.

Yaklaşık 10 gün süren eğitimde 36 katılımcıya kano tarihçesi, malzeme tanımı, güvenlik , ilk yardım gibi teorik bilgiler aktarıldı.

Daha sonra Tunca Nehri'ne indirilen kanolarda pratik eğitimi eğitmen Ahmet Avcı verdi. Proje Koordinatörü Ümit Sönmez eğitimin sorunsuz bir şekilde tamamlandığını kaydetti. 

Amaçlarının Edirne'ye yeni bir spor dalı kazandırmak ve bunu yaparken de nehirlerin kullanımı konusunda çevre bilinci oluşturmak olduğunu ifade eden Sönmez, "Kano sporuna yoğun ilgi gösterilmesi bizi çok mutlu etti.  Eğitim için de 100'ün üzerinde başvuru aldık ancak niteliği korumak adına kontenjanımızı 36 kişi ile sınırlı tutmak zorundaydık. Bu eğitimi kaçıranlar üzülmesinler eğitimlerimiz devam edecek." diye konuştu.

 

Sönmez son olarak projenin eğitim sürecinin tamamlanmasının ardından 5 - 7 Haziran tarihleri arasında 30 Türk 30 Bulgar olmak üzere toplamda 60 sporcu ile birlikte Bulgaristan'dan başlayıp Edirne'de son bulacak bir kano turuna imza atacaklarını sözlerine ekledi.