Eğitim Sen Genel Başkanı Karaca:

Eğitim Sen Genel Başkanı Karaca:
Eğitim Sen Genel Başkanı Karaca:
- "Bir taraftan emek mücadelesi verirken diğer tarafta demokrasi mücadelesini sürdürüyoruz"

EDİRNE (AA) - Eğitim  Sen Genel Başkanı Kamuran Karaca, emek mücadelesinin yanında demokrasi mücadelelerini de sürdürdüklerini söyledi.

Karaca, sendikanın Edirne Şubesi'nde düzenlediği basın toplantısında, üyelerine yönelik baskı ve cezalandırmalar dolayısıyla Edirne'ye geldiklerini belirtti.

Emek ve demokrasi mücadelesinde bedeller ödeyerek buralara geldiklerini ifade eden Karaca, şöyle devam etti:

"Bir taraftan emek mücadelesi verirken diğer tarafta demokrasi mücadelesini sürdürüyoruz. Şimdiye kadar çeşitli bedeller ödedik. Bundan sonra da soruşturmalar ve baskılarla karşılaşacağımızı biliyoruz. Edirne'ye Songül Özdemir ve Doğan Malakoğlu arkadaşlarımız ve üyelerimiz için açılan soruşturma dolayısıyla geldik."

Karaca, iki üyelerinden geçen temmuz ayında imam hatip lisesi ve imam hatip ortaokullarının birbirinden ayrılmasına ilişkin rapor hazılanılmasının istendiğini ve raporun hazırlandığını dile getirdi.

Yönetmeliğe göre raporların hazırlanıp Milli Eğitim Müdürlüğüne iletildiğini aktaran Karaca, şunları anlattı:

"Milli Eğitim, bunun gereğini yapması gerekirken soruşturma açıyor. İl Milli Eğitim Müdürü ve Sayın Vali ile görüşerek bu iki arkadaşımızın hazırladığı raporların aslında yönetmelik çerçevesinde olduğunun altını çizdik. Umarız bu yanlıştan geri dönülerek gereği yapılır. Arkadaşlarımıza, tarafsız bir şekilde verdikleri rapor için aslında teşekkür edilmesi gerekirken soruşturma açıldı. Hukuki ve örgütlenme olarak arkadaşlarımızın yanındayız."