Eğitimde yarıyıl tatiline doğru

Eğitimde yarıyıl tatiline doğru
Eğitimde yarıyıl tatiline doğru
- Edirne Milli Eğitim Müdürü Özcan: - "Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza da yarıyıl tatilinde kültürel ve sosyal ortamlarda bulunmalarını, internetin ve televizyonun olumsuz yönlerinden korunmalarını, bol bol kitap okumalarını öneriyorum"

EDİRNE (AA) - Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, öğrencilere yarı yıl tatilinde, kültürel ve sosyal ortamlarda bulunmalarını, internetin ve televizyonun olumsuz yönlerinden korunmalarını, bol bol kitap okumalarını önerdi.

Özcan, yayımladığı mesajda, eğitim sürecinin, bireyleri mutluluğa ulaştıracak bir yaşam tarzı olduğunu belirtti. Eğitimde öğrenci kadar veli ve öğretmenin de önemli olduğunu ifade eden Özcan, şunları kaydetti:

"Eğitimde başarı, Ulu Önder Atatürk 'ün 'Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder' veciz sözünde ifadesini bulan topyekun kalkınmanın adıdır. Geleceğe umutla, fedakarlıkla koşan eğitim ailesinin fertleri olarak hedefimiz, yüreklerimizin ve zihinlerimizin emeğiyle büyüttüğümüz gözbebeğimiz yavrularımızı en ideal yarınlara kavuşturmaktır.  Bugün , güzel bir geleceğe biraz daha yaklaştığımız tatlı bir heyecanı yaşıyoruz. Gelecek, velilerimizin omuzlarında, öğretmenlerimizin avuçlarında, öğrencilerimizin ufuklarındadır. Ortak hedef, ortak çaba başarının anahtarıdır."

Özcan, eğitimin bir geleneği haline gelen karnelerin, öğrencileri yeni döneme motive edecek sembolik araçlar olarak kabul edilmesi gerektiğini vurguladı.

Her öğrencinin ayrı bir değer, keşfedilmeyi bekleyen emsalsiz bir cevher olduğunu aktaran Özcan, şunları kaydetti:

"Veliler olarak çocuklarımıza yapacağımız en önemli katkının, onları her yönüyle tanımak için, onlara vakit ayırmak olduğunu unutmamalıyız. Sevgimizi ve ilgimizi paylaşmak onlara en büyük desteğimiz olacaktır. Bu anlamda yarıyıl tatili, eğitimin tüm paydaşları olarak tutumlarımızı gözden geçirmemiz için önemli bir fırsattır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza da yarıyıl tatilinde kültürel ve sosyal ortamlarda bulunmalarını, internetin ve televizyonun olumsuz yönlerinden korunmalarını, bol bol kitap okumalarını öneriyorum. Çünkü kitap okuyan öğrenci hep bir adım öndedir."