"Elektronik atık toplama" projesi

"Elektronik atık toplama" projesi
"Elektronik atık toplama" projesi
EDİRNE (AA) - Uzunköprü ilçesinde "Elektronik atık toplama" projesinin olumlu sonuç verdiği bildirildi.Uzunköprü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol...

EDİRNE (AA) - Uzunköprü ilçesinde "Elektronik atık toplama" projesinin olumlu sonuç verdiği bildirildi.

Uzunköprü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, proje kapsamında ilçede geçen yıl televizyon, bilgisayar , beyaz eşya gibi 3 bin 500 kilogram elektronik atık toplandığı belirtildi.

Toplanan atıkların Uzunköprü Belediyesi ile Elektronik Atıkların Ayrı Toplanması ve Değerlendirilmesine Yönelik İşbirliği Protokolü ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş firmaya teslim edildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kullanım ömrünü tamamlamış, buzdolabı, televizyon, bilgisayar, çamaşır makinesi gibi elektronik atıkların elden çıkarılması ülkemizde önemli bir sorun oluşturmaktadır. Birçok kişi söz konusu malzemeleri çöpe atmakta, bu durum da insan ve çevre sağlığını tehdit etmektedir.

Vatandaşlar belediyemizin 513 11 08 - 137 numaralı telefonunu arayarak elektronik atıklarını belediyemiz ekiplerine teslim edebilirler. Böylelikle hem bu atıkları elden çıkarma derdinden kurtulurlar hem de çevre ve insan sağlığının korunmasına katkı sağlamış olurlar."