Emlakçılık belgesi tek tip olacak

Emlakçılık belgesi tek tip olacak
Emlakçılık belgesi tek tip olacak
EDİRNE (AA) - Merkezi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bulunan Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği üyelerine tek tip belge verecek.Derneğin Keşan Şube...

EDİRNE (AA) - Merkezi Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde bulunan Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği üyelerine tek tip belge verecek.

Derneğin Keşan Şube Başkanı Olcay Güngör, AA muhabirine yaptığı açıklamada mesleki eğitim programı çerçevesinde üyelerin kursa katılarak usta öğretici belgesi alacaklarını duyurdu.

Yeni çıkacak yasayla tek tip usta öğretici niteliğinde emlakçılık belgesi isteneceğini aktaran Güngör, "Bütün üyelerimize müktesep haklardan yararlanmak için Kırıkkale Üniversitesi ile Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu arasında bir protokol imzalanarak federasyona bağlı odalar ve derneklerin açacakları emlak danışmanlığı mesleki eğitim kurslarını başlatıyoruz. Bu kurs bütün Trakya'yı kapsayacak şekilde düzenlenmektedir. Mesleki eğitim programı çerçevesinde üyelerimiz bu kurslara 1 gün katılarak usta öğretici olarak kabul görecek ve belgelerini alacaklardır" şeklinde konuştu.

Güngör, başvuruların derneğe yapılması gerektiğini bildirdi..


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Trakya

  ,

  Protokol

  ,

  Emlak

  ,

  belge

  ,

  eğitim

  ,

  edirne