"Enerji çocuk" projesi

"Enerji çocuk" projesi
"Enerji çocuk" projesi
EDİRNE (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği'nin yürüttüğü 'Enerji Çocuk' projesinin 22....

EDİRNE (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Enerji Verimliliği Derneği'nin yürüttüğü 'Enerji Çocuk ' projesinin 22. Eğitim Toplantısı Edirne'de gerçekleştirildi.

Çocukların enerji kullanımı ve tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaları amacıyla düzenlenen toplantı Edirne Halk Eğitim Merkezi konferans salonunda yapıldı.

Toplantıda konuşan Enerji Verimliliği Derneği Edirne Şube Başkanı Fedai Canım, ailenin en önemli fertlerinden olan çocukların enerji kullanımı ve tüketimi konusunda bilinçlendirilmesi ve ülke ekonomisine katkıda bulunması konusunda herkese önemli görevler düştüğünü söyledi.

Dernek olarak birçok önemli projelere imza attıklarını belirten Canım, "Yapılan toplantılara öğrencilerin gösterdiği ilgi bizleri umutlandırıyor. Dernek olarak ülkemizin her yanında yaptığımız toplantılarla öğrencilerimiz enerji verimliliği konusunda bilinçlendirmeye çalışıyoruz" dedi.

Edirne Milli Eğitim Şube Müdürü Yaşar Danış ise, elektrik enerjisinin insan yaşamındaki öneminin altını çizdi.

Konuşmaların ardından, öğrencilere enerji tasarrufu bilincinin yerleştirilmesi amacıyla proje maskotu "Naz" tarafından gösteri sunuldu.

Programa, Edirne Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.