Engelli sporcunun başarısı

Engelli sporcunun başarısı
Engelli sporcunun başarısı
- Mersin'de gerçekleştirilen Türkiye şampiyonasında 4 farklı kategoride 4 altın madalya kazanan sporcu Özge Üstün, Belediye Başkanı Gürkan'ı ziyaret etti

EDİRNE (AA) - Mersin'de gerçekleştirilen Türkiye yüzme şampiyonasında 4 altın madalya kazanan sporcu Özge Üstün, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı ziyaret etti.

Üstün (19), aldığı madalyalarla ziyaret ettiği Gürkan'a, yarışmalara gitmesi için verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti.

Belediye Başkanı Recep Gürkan da Üstün'e çiçek verdi.

Üstün, gazetecilere yaptığı açıklamada, en büyük sıkıntısının yüzmek değil sponsor bulamamak olduğunu söyledi.

İmkan sağlandığında hedefinin olimpiyatlara katılmak olduğunu belirten Üstün, şöyle konuştu:

"27 - 28 Aralık'ta Mersin'de gerçekleşen Türkiye yüzme şampiyonası ve Mili Takım seçmelerine gittim. 4 altın madalya kazandım ve bu da benim dördüncü yarışmamdı. İnşallah önümüzdeki yarışlarda daha iyi olacağım. Yüzde 92 bedensel engelliyim, omurilik felçliyim. Üniversite sınavlarına da hazırlanıyorum. Büyüklerimin de bana inanmasını ve beni desteklemesini istiyorum."

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Üstün'e yarışmaya giderken karınca kararınca destek verdiklerini dile getirdi.

Sporcunun, belediye dışında kimse tarafından desteklenmediğini aktaran Gürkan, şunları anlattı:

"Özelikle engeli sporcularımıza destek verilmeli ve Edirne ilindeki yöneticiler adamları başarılı sporculara destek vermeli. İlimizin temsilcileri olan bu kardeşlerimiz sporcuları sahiplenmeli. Maddi destekten çok manevi desteğe ihtiyaç var. Biz desteğimizi sürdüreceğiz. Özge'yi başarısından dolayı kutluyorum."