Engelli Yaşam Merkezi'nde çalışmalar devam ediyor

Engelli Yaşam Merkezi'nde çalışmalar devam ediyor
Engelli Yaşam Merkezi'nde çalışmalar devam ediyor
EDİRNE (AA) - Engelli Yaşam Merkezi'ne yönelik çalışmalar devam ediyor.Edirne Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, engellilerin yaşamda daha...

EDİRNE (AA) - Engelli Yaşam Merkezi'ne yönelik çalışmalar devam ediyor.

Edirne Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, engellilerin yaşamda daha fazla yer almasını sağlamak, diğer vatandaşlar gibi kent yaşamına dahil etmek, onların sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yapımına başlanan merkezdeki çalışmaların hız kesmeden devam ettiği belirtildi.

Çalışmaların Edirne Belediyesi Park ve Bahçe Ekipleri'nce yürütüldüğü aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Şükrü Paşa Mahallesi'ndeki Engelli Yaşam Merkezi'nin bahçesinde yapılan düzenlemelerle hem engellilerin hem de engelli olmayan vatandaşların aynı ortamda nefes alması sağlanacak. Merkezde açık alan spor aletleri, çocuk oyun grupları ve salıncakların bulunduğu 900 metrekare alan içerisinde görme engelli vatandaşların da yürüyüş yapabileceği parkur bulunacak.  900 metre alan komple 20 milimetre kalınlıktaki kauçuk malzemeyle döşenecek. Kum havuzu, yeşil alanlar, pergoleler, oturma banklarının olduğu engelli yaşam merkezinde, buraya gelen vatandaşların dinlenebileceği alanlar oluşturulacak. Peyzaj düzenlemesiyle yeşil alanlar yaratılacak."