Engelliler Haftası

Engelliler Haftası
Engelliler Haftası
EDİRNE (AA) - Engelliler Haftası kutlamaları çerçevesinde yürüyüş gerçekleştirildi.Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği yürüyüş...

EDİRNE (AA) - Engelliler Haftası kutlamaları çerçevesinde yürüyüş gerçekleştirildi.

Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği yürüyüş kapsamında Saraçlar Caddesi'nde toplanan engelli öğrenciler ve aileleri buradan Selimiye Camisi'ne kadar yürüdüler. Yürüyüşe Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Edirne'de bulunan engelli dernekleri üyeleri, siyasi parti temsilcileri de destek verdi.

Etkinlik ile ilgili basın mensuplarına açıklamada bulunan Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, engellilerin toplumun normal yaşantısına katılmalarını sağlamak için gereken çalışmaları yapmaya devam edeceklerini belirtti.

Özcan, "Engelli bireylerin topluma kazandırılması, sosyal hale gelmesi için gerekli alt yapı koşullarını hazırlamalıyız, bunun için toplumun her katmanında gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerekir" diye konuştu.

Saraçlar Caddesi'nden yürüyüşe başlayarak Selimiye Camisi'ne gelen gruba din görevlileri tarafından cami hakkında bilgiler verildi. 


  ETİKETLER:

  Cami

  ,

  Parti

  ,

  eğitim

  ,

  sosyal

  ,

  engelli

  ,

  siyasi

  ,

  edirne