Erbakan'ın vefatının 4. yılı

Erbakan'ın vefatının 4. yılı
Erbakan'ın vefatının 4. yılı
EDİRNE (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatının 4. yılında mevlit okuttu.Eski Cami'deki...

EDİRNE (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın vefatının 4. yılında mevlit okuttu.

Eski Cami'deki mevlite çok sayıda vatandaş katıldı ve dua etti.

AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, programın ardından yaptığı açıklamada, Erbakan'ın ömrünü İslam Birliği tesisine ve insanlığın saadetine adadığını söyledi.

Erbakan'ın örnek bir devlet adamı olduğunu belirten İriş, şunları kaydetti:

"Bir milletin asıl gücü, topu, tankı değil inançlı evlatlarıdır' diyerek gençliğin önemine de dikkati çekmiştir. Hayat doğru ile yanlışın, güzel ile çirkinin, faydalı ile zararlının, adaletle zulmün mücadelesinden ibarettir. İslam sadece Müslümanlara değil, bütün dünyaya huzur ve barış getirecek değerleri bünyesinde taşımaktadır. Gençler de bu barışın teminatıdır. Barış, kardeşlik, sevgi, adalet ve huzur tüm insanlığın ortak talebidir. Müslüman gençlerin de bu değerleri taşımaları bir zorunluluktur. Taşıdığımız bu sorumlulukların aksine bugün bütün insanlık bir buhranın içindedir. İslam coğrafyası ırkçı emperyalistlerin elinde kan gölü haline çevrilmiştir. Ayrıca işsizlik, açlık, insan hakkı ihlalleri ile dünya gençliği bunalıma sürüklenmektedir. Bunalımdan çıkmanın yolu ancak ve ancak Milli Görüş ile mümkündür. Bu münasebetle bir kez daha merhum Erbakan Hocamızı rahmetle ve minnetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun."