ETSO'dan, "Kırsalda Girişimci Kadınlar Projesi"

ETSO'dan, "Kırsalda Girişimci Kadınlar Projesi"
ETSO'dan, "Kırsalda Girişimci Kadınlar Projesi"
EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Kadın Girişimciler Kurulu, "Kırsalda Girişimci Kadınlar Projesi" hazırladı.Proje sayesinde, köyde...

EDİRNE (AA) - Edirne Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Kadın Girişimciler Kurulu, "Kırsalda Girişimci Kadınlar Projesi" hazırladı.

Proje sayesinde, köyde yaşayan kadınlar, ürettikleri ürünleri şehir merkezinde oluşturulacak pazarda satacak.

ETSO Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Edirne Köy Muhtarları Derneği'ni ziyaret ederek proje üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

Muhtarlar da projeye sıcak baktıklarını ifade etti. 

ETSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, yaptığı açıklamada, projeyle hem kadınların ekonomilerine katkı sağlayacaklarını hem de el emeği işlerini değerlendirme fırsatı bulacaklarını söyledi.

Projenin üzerinde uzun zamandır çalıştıklarını dile getiren Aslan, şunları kaydetti:

"Bu proje üzerinde uzun süredir çalışıyoruz. Birçok köyümüzü gezdik, muhtarlarımızla görüştük. Çok olumlu tepkiler aldık. Bu konu ile ilgili Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile de görüştük. Kendisi de bize destek vereceğini belirtti. Aynı şekilde ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt da projeyi destekliyor. Proje kapsamında kurulacak pazarda yumurta, yoğurt, ev ekmeği, meyve-sebze gibi köylerde yetiştirilen ürünlerin yanı sıra el emeği kıyafetler ve aksesuarlar satılacak. İnşallah en kısa sürede projeyi hayata geçirmek istiyoruz."

Edirne Köy Muhtarları Derneği Başkanı Aygün Çanta da projenin gerçekleşmesi için her türlü katkıyı vereceklerini belirtti.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Kadın

  ,

  Köy

  ,

  Proje

  ,

  sanayi

  ,

  Aslan

  ,

  edirne

  ,

  sıcak