ETSO'ya İskeçe'den ziyaret

ETSO'ya İskeçe'den ziyaret
ETSO'ya İskeçe'den ziyaret
EDİRNE (AA) - Yunanistan'ın İskeçe şehrinde faaliyet gösteren Protagoras Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Şirketi yetkilileri Edirne Ticaret  ve Sanayi...

EDİRNE (AA) - Yunanistan'ın İskeçe şehrinde faaliyet gösteren Protagoras Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Şirketi yetkilileri Edirne Ticaret  ve Sanayi Odası'nı ziyaret etti.

Protagoras Mesleki Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Müdürü Eleni Diafonidou, AB projeleri koordinatörü Stergois Tzouvanidis ve Uluslararası projeler asistanı Server Ahmet Kehaya, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ziyareti esnasında Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile görüştü.

Danışmanlık Merkez Müdürü Diafonidou, özellikle mesleki eğitim ve girişimcilik alanında projeler ve ağlar oluşturduklarını, ticaret odalarının bu konuda önemli roller üstlendiğine değindi. Diafonidou, uzun süredir Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye 'deki kurumlar ile işbirliği içerisinde çalıştıklarını belirterek  Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ile diğer kurumlar arasında da bir köprü oluşturmak istediklerini ifade etti.

Zıpkınkurt da, Edirne'de mesleki eğitimi ve girişimciliği  son derece önemsediklerini  dile getirerek, girişimcilik konusuna önem verdiklerini söyledi. Zıpkınkurt, ETSO bünyesinde faaliyet gösteren Kadın ve Genç Girişimciler Kurulları ile Yunanistan'daki Girişimcileri bir araya getirecek organizasyon ve projelerin yapılması gerekliliğini vurguladı.

Gerçekleştirilecek olan çalışmaların sonuç odaklı olmasına dikkat edilmesi gerektiğini ve ticari işbirliklerine imkan sunarak her iki ülke ekonomisine fayda sağlaması gerekliliğini kaydetti. Zıpkınkurt, oda olarak gerek mesleki eğitim gerekse girişimcilik konusunda her türlü işbirliğine açık olduklarını ifade etti.