ETUS'un yeni hat seferleri

ETUS'un yeni hat seferleri
ETUS'un yeni hat seferleri
EDİRNE (AA) - Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) yeni hat seferlerinin devreye gireceği bildirildi.ETUS'tan yapılan yazılı açıklamada, ulaşımda...

EDİRNE (AA) - Edirne Toplu Ulaşım Sistemi (ETUS) yeni hat seferlerinin devreye gireceği bildirildi.

ETUS'tan yapılan yazılı açıklamada, ulaşımda yaşanan sorunları en aza indirmek için çaba harcadıklarını söyledi.

Hafta başından itibaren 2A ve 2B hatlarındaki araçların ring sistemine geçeceği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Araç sayısını artıran ETUS, bundan sonra yeni hat olan 5C ile hizmet verecek. Ulaşımda yaşanan sorunları en aza indirmek için yapılan çalışmalar ve Edirne Belediye Meclisi'nin kararı doğrultusunda 2A ve 2B hatlarında toplu ulaşım araçları hiç durmaksızın rink şeklinde çalışacak. 75.Yıl İlkokulu istikametinden Esentepeye gelen 2A hattı araçları, Araz Park yanından yeni TOKİ ve devlet hastanesine, buradan Fatih Camisi yanından vali konağı, baca, beş yüz evler - diş hastanesi, kooperatif evleri üzerinden çarşıya devam edecektir. 2B hattında çalışan araçlar ise baca ,vali konağı, Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi, TOKİ üzerinden yine durmaksızın Aras Park - esentepe, 75.Yıl İlkokulu - Şükrüpaşa Mahallesi üzerinden çarşıya devam edecek."

ETUS'un yeniliklerinin devam edeceği belirtilen açıklamada, "Yetkililer, aynı karar doğrultusunda Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi ve yeni TOKİ'den başlayarak Abdi İpekçi Caddesi üzerinden Kıyık Caddesi'ne bağlanacak ve Gazimihal depolama alanında sona erecek olan 5C hattında ETUS araç filosunu yeni araçlarla genişleterek seferlerine başlayacak" ifadelerine yer verildi.