Evlatlık verilen oğlunu bağrına basmak istiyor

Evlatlık verilen oğlunu bağrına basmak istiyor
Evlatlık verilen oğlunu bağrına basmak istiyor
- Edirne'de, 41 yıl önce dünyaya getirdiği oğlu, eşi tarafından evlatlık verilen 83 yaşındaki görme engelli anne, çocuğuna yeniden kavuşmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım bekliyor - Çolak: "Ölmeden önce son isteğim oğlumun bulunmasına yardımcı olması. Oğlumu bir kere bağrıma basayım, başka hiçbir şey istemiyorum"

EDİRNE (AA) - CİHAN DEMİRCİ - Edirne'de yaşayan 83 yaşındaki görme engelli Fatma Çolak, 41 yıl önce evlatlık verilen oğlunun bulunması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'dan yardım istiyor.

Bir yaşında geçirdiği hastalık nedeniyle görme yeteneğini yitiren Çolak, evlendikten sonra merkeze bağlı Şerbetler köyünde yaşamaya başladı.

Bir süre sonra Edirne Devlet Hastanesinde bir erkek çocuk dünyaya getiren Çolak'a oğlunun öldüğünü ifade eden eşi, 3 yıl sonra ölüm döşeğinde oğlunu evlatlık verdiğini söyledi.

Yıllardır evlat hasretiyle yaşayan Çolak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hamileliği sırasında eşinin kanser olduğunu belirtti.

Doğumdan sonra oğlunun öldüğü söylenince çok üzüldüğünü dile getiren Çolak, "O dönemde durumumuz da yoktu. Eşim 3 yıl sonra ölüm döşeğindeyken oğlumuzun yaşadığını ve onu doğumu yaptıran Dr. Kayahan Çelik'e evlatlık verdiğini söyledi. O gün bugündür içimde evlat özlemi var. Çok ağladım, çok üzüldüm" diye konuştu.

Çolak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın ihtiyaç sahibi herkese yardım ettiğini ifade etti. Ölmeden önce oğluna kavuşmak için Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yardım isteyen Çolak, şöyle konuştu:

"Ölmeden önce son isteğim oğlumun bulunmasına yardımcı olması. Oğlumu bir kere bağrıma basayım başka hiçbir şey istemiyorum. Oğlumun hasreti gece rüyalarıma giriyor. Görme engelli olduğum için onu hiç görmedim. Kime benziyor, yüzü nasıl bilmiyorum ama ben anayım, evladımı hissediyorum. Lütfen yardımcı olun."

Çolak'ın yeğeni Aytaç Baytekin ise halasının kendileriyle kaldığını ve her gece oğlunu sayıkladığını söyledi.

Halasının oğlunun bulunması için çeşitli kurumlara başvurduklarını ancak sonuç alamadıklarını vurgulayan Baytekin, şunları kaydetti:

"Aslında kayıtlar detaylı şekilde incelense ortaya çıkacaktır. Bizim duyduğumuz oğlumuzun evlatlık verilen üvey babası gibi hekim olduğudur. Eğer bizim sesimizi duyuyorsa gelsin halam ölmeden bir sarılsın. Başka bir şey istemiyor. Biz Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımızdan halamın oğlunun bulunması için yardım istiyoruz."