Evliya Kasımpaşa Camisi'nin nakli konusu üst kurula taşınacak

Evliya Kasımpaşa Camisi'nin nakli konusu üst kurula taşınacak
Evliya Kasımpaşa Camisi'nin nakli konusu üst kurula taşınacak
EDİRNE (AA) - Evliya Kasımpaşa Camisi'nin nakli konusu Kültür Varlıkları Koruma Üst Kurulu'nda da görüşülecek.Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,...

EDİRNE (AA) - Evliya Kasımpaşa Camisi'nin nakli konusu Kültür Varlıkları Koruma Üst Kurulu'nda da görüşülecek.

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Ankara 'ya yaptığı çalışma ziyareti kapsamında üst kurula itirazını gerçekleştirdi.

Vali Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kültür Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü'nde görüşmeler gerçekleştirdiğini ifade etti.

Gönlünün caminin nakli yönünde olduğunu ifade eden Vali Şahin, "Durum üst kurula götürecek, naklinin masraflı olacağı belirtildi. Biz nakli yaptığımızda nehir kenarında sanal bir alana taşınacak. Naklinin uygun olacağını söyledim. Ancak yerinde kalmasının da uygun olacağı yönünde görüş bildirdi. Üst kurul olarak bir görüşme yapıp üzerinde çalışılacak. Vakıflar Genel Müdürü'nün bir sorunu yok, proje olması halinde naklinin olabileceğini söyledi. Yerinde kalması da nakli de büyük bir durum değil ama ben naklinden yanayım"dedi.

Vali Şahin, Makedonya Kulesi'nin yapılması konusunda söz aldığını ifade ederek, ""Ödenek sağlanması durumunda bu kule yapılacak. Minarelerin arasından bir kültür abidesinin yükselmesi bizi ezmez bizi yüceltir"


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Proje

  ,

  kültür

  ,

  koruma

  ,

  edirne