"Fitreyi ramazanın son gününe bırakmayın"

"Fitreyi ramazanın son gününe bırakmayın"
"Fitreyi ramazanın son gününe bırakmayın"
EDİRNE (AA) - Diyanet Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, fitrenin ramazan ayının son gününe bırakılmaması gerektiğini bildirdi. Eroğlu, AA...

EDİRNE (AA) -  Diyanet Sen Edirne Şube Başkanı Mahmut Eroğlu, fitrenin ramazan ayının son gününe bırakılmaması gerektiğini bildirdi.

 Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fitrenin Ramazan Bayramı'ndan bir hafta önce ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması gerektiğini belirtti.

Her konuda zamanında hareket edilmesi gerektiğini ifade eden Eroğlu, şunları kaydetti:

"Fitreyi ramazanın son gününe bırakmayın. Şimdiden verelim ki hem bu fitremizi ulaştırdığımız kardeşimiz, bununla gitsin ihtiyaçlarını görsün ve güzel bir şekilde bayrama hazırlansın. Din İşleri Yüksek Kurulu, bu yıl fıtır sadakası miktarını 11 lira 50 kuruş olarak tespit etti. Ancak bu en alt miktar. Tabi burada herkes kendi geçim oranına göre ihtiyacı olanlara fitrelerini versin. Örneğin 100 lira fitre vereceğiz. Bunu 10 kişiye verip miktarı düşürmenin bir anlamı yok. En güzeli bir kişiye yada iki kişiye verilmesi. Böyle olunca o kişi o parayla ihtiyacını birazda olsa giderebilir. Kime verileceğini soranlara içinde şunu belirtmek isterim ilk olarak yakın akrabalardan başlanması uygun olacaktır."

 

 


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  diyanet

  ,

  kuruş

  ,

  lira

  ,

  edirne