"Gazeteciler Günü hediyesi: sağlık taraması"

"Gazeteciler Günü hediyesi: sağlık taraması"
"Gazeteciler Günü hediyesi: sağlık taraması"
- Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaklaşık 50 gazeteciyi sağlık taramasından geçirdi

EDİRNE (AA) - Edirne Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliğinin organizasyonuyla yaklaşık 50 basın mensubu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla sağlık taramasından geçirildi

Edirne Devlet Hastanesindeki taramaya, Edirne ve Trakya bölgesinde büroları bulunan ulusal ajans, televizyon, ulusal ve yerel gazetelerin temsilcileri ve çalışanları katıldı.

Tarama kapsamında çalışanların tansiyonu ölçüldü, kan tahlilleri yapıldı. Basın mensupları ayrıca göz muayenesinden de geçirildi.

NTV Edirne Bölge Temsilcisi Gökhan Tuzladan, taramanın ardından yaptığı açıklamada, gazetecilerin, günün her saatinde ve her türlü hava koşulunda mesleğini icra etmeye çalıştığını söyledi.

Hava sıcaklığı eksi 10 derece olmasına rağmen gazetecilerin dışarıda haber yaptığını belirten Tuzladan, şöyle konuştu:

"Mesela sizler bu soğuk hava haberlerini sıcacık evlerinizde izliyorsunuz. Bizler karlı havalarda ellerimiz ve ayaklarımız buz kesercesine bu haberi yapmak için çalışıyoruz. Sıcak havalarda da dışarıda uzun saatler bekleyebiliyoruz. Toplumsal olaylarda haberi aktarmak pahasına şiddete maruz kaldığımız oluyor. Özellikle darbedilen arkadaşlarımızın sayısı her geçen gün artıyor."

Basın mensuplarından Ali Can Zeray ise gazetecilerin çok farklı ortamlarda çalıştığı için hastalığa yakalanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi. 

Bir gazetecinin haber için günlerce dışarıda, soğukta bekleyebildiğini ifade eden Zeray, "Gazeteciler sadece 10 Ocak'ta değil, her 6 ayda bir ve kendini kötü hissettiğinde sağlık kontrolünden geçirilmelidir" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Trakya

  ,

  haber

  ,

  Kamu

  ,

  Hava

  ,

  NTV

  ,

  Ajans

  ,

  derece

  ,

  edirne

  ,

  sıcak