Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.Bircan, yayımladığı mesajda Gaziler Günü'nü...

EDİRNE (AA) - CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Bircan, yayımladığı mesajda Gaziler Günü'nü kutladı.

Gazilerin Türk milletinin onuru olduğunu ifade eden Bircan, şunları kaydetti:

" Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunda en büyük emeğe sahip olan kahraman askerlerimiz canlarını hiçe sayarak bu aziz vatanı bize armağan etmişlerdir. Bağımsızlık uğruna canlarını seve seve ortaya koyan şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde ülkemiz kurulmuş ve güçlü bir şekilde çağdaş uygarlık yolunda hızla ilerlemiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk 'ün önderliğinde verilen Kurtuluş Savaşı sürecinde gözlerini dahi kırpmadan düşmanın üzerine giden kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz bugün bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin mimarlarıdır.

19 Eylül ülkemizin kurucusu büyük ve muzaffer komutan yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'e Türk Ulusunun Gazi unvanını verişinin 94'üncü yıl dönümü. Başta Atatürk olmak üzere Türk devletinin varlığını devam ettirmek, milli birliğini ve bölünmez bütünlüğünü korumak amacıyla tarihimize altın sayfalar yazdıran aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize minnet ve şükranlarımızı sunuyorum."