Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
EDİRNE (AA) - Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak, Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.Ocak, Türk milletinin tarih boyunca bir...

EDİRNE (AA) - Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak, Gaziler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Ocak, Türk milletinin tarih boyunca bir çok destan yazarak kahramanlıklara imza attığını ifade etti.

Milli bağımsızlığımızı, vatanın bölünmez bütünlüğünü muhafaza ve müdafaa etmek maksadıyla üstün cesaret ve fedakarlık örneği gösteren gazilerimizin her zaman büyük onur ve gurur kaynağımız olduklarını vurgulayan Ocak, şunları kaydetti:

"Onların azim ve fedakarlıkları bize dün olduğu gibi bugün de yol göstermektedir. Destanlar yazan şehit ve gazilerimiz tek tek birer onur abidemizdir. Vatanımızın üzerinde dalgalanan şanlı bayrağımız şehit ve gazilerimizin vermiş oldukları ulvi mücadelelerle kıyamete kadar dalgalanmaya devam edecektir.

Günümüzde vatanımızı, bayrağımızı, milli birlik ve beraberliğimizi tehdit eden terörü eylemleri yaşanmaktadır. Ülkemizin varlığına kasteden hiçbir güç, milletimizin birlik ve beraberliğini bozamayacaktır. Aziz milletimiz şer odaklarına karşı tek vücut olup kardeşlik duygusunu pekiştirerek güçlü Türkiye için emin adımlarla geleceğe yürüyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle vatanın müdafaasında canını hiçe sayarak üstün cesaret ve feragat örneği gösteren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete göç etmiş şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizin Gaziler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. "