Genç Girişimciler, "birliktelik" parolasını kullanacak

Genç Girişimciler, "birliktelik" parolasını kullanacak
Genç Girişimciler, "birliktelik" parolasını kullanacak
- Edirne Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Üner: -"Edirne'de hep çatışmalar olmuş. Biz bunu ortadan kaldırmak ve gelecek nesillere yansımaması için Edirne'de yaşayanlarla hareket etme kararı aldık"

EDİRNE (AA) - Edirne Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Serkan Üner, "Edirne'de hep çatışmalar olmuş. Biz bunu ortadan kaldırmak ve gelecek nesillere yansımaması için Edirne'de yaşayanlarla hareket etme kararı aldık" dedi.

Üner, Ağa Köşkü restoranda, yönetim kurulu üyeleriyle düzenlendiği basın toplantısında, Edirne'de işbirliği ve birliktelik kültürünün daha da artması amacıyla yola çıktıklarını söyledi.

Edirne için kalıcı ve katma değeri yüksek projeler üreteceklerini ifade eden Üner, şunları kaydetti:

"Geçen dönemlere bakarak daha aktif çalışacağız. Girişimciliği özendirici projelerimiz olacak. Yeni bir şirket kurup, güçlü sermayeli fiziki anlamda, herkese açık proje yapacağız. Edirne'de hep çatışmalar olmuş. Biz bunu ortadan kaldırmak ve gelecek nesillere yansımaması için Edirne'de yaşayanlarla hareket etme kararı aldık. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın dediği gibi, 'Karşılıklı oynama değil halay çekme zamanı' diyoruz."

Kurul üyesi Ümit Özel de "Proje pazarı" çalışmasıyla üniversitelilerin ürettikleri projeleri kurulan şirket üzerinden değerlendireceklerini kaydetti.

 

- Çanakkale Zaferi mesajı

 

Kurul Başkan Yardımcısı Ahmet Ömer Altıerler ise yarının, Çanakkale Zaferi'nin yıl dönümü olduğunu anımsatarak zaferin dünya tarihine altın harflerle kazındığını ifade etti.

Çanakkale'ye gelen düşman güçlerinin Türk'ün iman gücü karşısında unutulmaz bir ders aldıklarını belirten Altıerler, "Bu vatanı canları pahasına bizlere armağan eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz" diye konuştu.