Gençlik ve Spor Bakan Kılıç, Ocak'ı tebrik etti

Gençlik ve Spor Bakan Kılıç, Ocak'ı tebrik etti
Gençlik ve Spor Bakan Kılıç, Ocak'ı tebrik etti
EDİRNE (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Edirne Gençlik Merkezi'nin ayın merkezi seçilmesi nedeniyle Edirne Gençlik Hizmetleri ve...

EDİRNE (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Edirne Gençlik Merkezi'nin ayın merkezi seçilmesi nedeniyle Edirne Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Serhat Ocak'ı tebrik etti.

Bakan Kılıç, bakanlığın internet sitesinde de yayımlanan mesajında şuanda 182 tane faal gençlik merkezinin bulunduğunu belirterek inşaatı devam eden ve proje çalışmasında olan 202 tane gençlik merkezinin de olduğunu vurguladı. 

Kılıç, hedeflerinin 2016'da bu sayıyı 344'e yükseltmek olduğunu ifade ederek, "Ortaya koyduğumuz fiziki imkanlar anlamındaki hedeflerimiz bunlar ama merkezlerimizin faaliyetleri ile ilgili yoğun çalışmamız da var. Gençlik merkezi üye sayımız Türkiye 'de 800 bine yakın. 81 ilimizde faaliyet gösteren gençlik merkezlerinden biri olan Edirne Gençlik Merkezimizi, yöneticilerini ve merkezde görevli gençlerimizi Aralık ayında gerçekleştirdikleri başarılı proje ve etkinliklerinden dolayı tebrik ediyorum. 2015 yılı içerisinde de diğer gençlik merkezlerinin yürüteceği çalışma ve faaliyetlerle, Nevşehir Ürgüp, Kilis, Samsun Atakum, Aksaray ve Edirne Gençlik Merkezleri'nin 2014 yılında gösterdiği başarıyı yakalayacağına inanıyorum" ifadelerine yer verdi.

 

-Edirne aralık ayının en başarılı gençlik merkezi

Edirne Gençlik Merkezi Gençlik ve Spor Bakanlığınca ayın gençlik merkezi seçildi.

Aralık ayı itibarıyla üye sayısını 16 bin 422'ye yükselten 'Edirne Gençlik Merkezi', Bilinçli Gençlerle Sağlıklı Yarınlar, Evladı Fatihan Tarih Projesi, Serhat Kalemler Yazarlık, Aktif Vatandaşlık, Madde Bağımlılığına Hayır Yaşama Evet ve Hedeftesin gibi projeleri hayata geçirdi.

Gençlik merkezinin açmış olduğu Osmanlı Türkçesi, tiyatro, ney, gitar, tenis, diksiyon gibi yaklaşık 25 kurstan 2014 yılında binlerce genç yararlandı.

Edirne Gençlik Merkezi, yetiştirme yurdu, huzurevi ve okul ziyaretleri, sinema gösterimleri, madde bağımlılığıyla ilgili seminerler, anma etkinlikleri, tiyatro gösterileri, konserler, sertifika programları ve spor etkinlikleri gibi birçok faaliyeti de uygulamaya koyarak yöre gençlerinin gelişimine katkı sağladı. Bu faaliyetleri değerlendiren Bakanlık, Edirne Gençlik Merkezi'ni Aralık ayının gençlik merkezi olarak belirledi.