Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Prof. Dr. Günşen, AK Parti Edirne milletvekili aday adaylığını açıkladı

EDİRNE (AA) - Eski Trakya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Günşen,  AK Parti Edirne milletvekili aday adaylığını açıkladı. 

Günşen, partisinin il başkanlığında yaptığı açıklamada, AK Partililerin güçlü Türkiye sevdasının yılmaz savunucuları olduğunu söyledi.

Ülkeye hizmet etmeyi ve millete hizmetkar olmayı amaçladıklarını aktaran Günşen, şöyle konuştu:

"Bu kutlu yolda bayrağı devralan genel başkanımız, bilge adam Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu ile devam edeceğiz. Bu uğurda 2023 ve 2071 hedeflerimize ulaşmak için milletimizin hayır dualarıyla yılmadan ve yorulmadan güçlü bir Türkiye için hep birlikte yürüyecek, hep birlikte ilerleyeceğiz. Değerli hemşehrilerim, Sayın Cumuhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 'ın yol arkadaşı olmak uzun adamın kısa adayı olmak bu fani dünyada şahsım ve ailem için büyük bir şeref ve onurdur. Türkiye Cumhuriyeti Parlamentosunda Edirne'yi temsil etmeye, ülkemize hizmet etmeye niyet ettik. Bu niyet şerefli olduğu kadar onurludur da."

Günşen, açıklamasının ardından adaylık başvuru belgesini AK Parti Edirne İl Başkanı Rafet Sezen'e teslim etti.

Sezen de teşkilatlar olarak aday adaylarına eşit mesafede olduklarını söyledi.

28 Şubat'ta temayül yoklaması yapacaklarını aktaran Sezen, "Süreç devam edecek. Kısmetse 7 Nisan'da süreç netleşmiş olacak. Hocama, şahsına ve ailesine hayırlar getirmesini diliyorum" diye konuştu.