Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Edirne milletvekili aday adayı Aksal: - "Kadınlar Türkiye'nin gelişiminde büyük rol oynuyor"

EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne milletvekili aday adayı Fatma Aksal, kadınların  Türkiye 'nin gelişiminde büyük rol oynadığını bildirdi.

Aksal, yaptığı yazılı açıklamada, partililerle Keşan ilçesindeki bir otelin toplantı salonunda bir araya geldiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin Türkiye'nin temel taşını oluşturduğunu ve "Yeni Türkiye" temellerinin Erdoğan'ın belediye başkanı seçilmesiyle atıldığını ifade eden Aksal, şunları kaydetti:

"Cumhurbaşkanımız çıktığı yolda kadınlardan büyük destek almıştır. Kadınlar Türkiye'nin gelişiminde büyük rol oynuyor. Nüfusumuzun yarısını oluşturan kadınlarımız her alanda olduğu gibi siyasette de daha fazla yer almalıdır. Kadın demek samimiyet demek. Kadın demek şefkat demek. Kadın demek merhamet demek. Kadın demek üretmek demektir. Onun için daha üretken, daha müreffeh daha refah ve daha özgür bir Türkiye için ben mecliste daha çok kadınımızın yer alması gerektiğini düşünüyorum. Tabi bu konuda sevgili beylerden de destek istiyoruz. Ne demişler her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır diye ama hep biz arkanızda olmayalım, biraz da sizden destek istiyoruz."

Aksal, kadınların da sesini duyurmak için mecliste temsil gücü olması gerektiğini vurguladı. Kadınların kendisin mümkün olduğunca eğitmesi ve çocuklarını okutmasının önemine değinen Aksal, şunları anlattı:

"Özellikle kız çocuklarının eğitimine önem verilmesi gerekiyor. Ben ABD 'de uzun yıllar ders verdim. Orada çalıştığım yıllarda Amerikalı Müslüman kız öğrenciler türbanla okula giderken maalesef benim Müslüman ülkemde türbanlı kız öğrenciler üniversiteye alınmıyordu. Özellikle biz eğitime her yönüyle destek vermeliyiz. Milletvekili seçildiğim taktirde bu konulara daha fazla eğileceğim."