Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-AK Parti Edirne Milletvekili adayları "Haydi tarih yazmaya, milletvekili adaylarımızla buluşmaya" programında kadın kolları üyeleriyle buluştu

EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Milletvekili adayı Şemsettin Emir,  " Bugün aydınlık Türkiye için, aydınlık Edirne için yollara düşme zamanıdır" dedi.

Emir, bir düğün salonunda düzenlenen "Haydi tarih yazmaya, milletvekili adaylarımızla buluşmaya" programında kutsal davanın yılmaz savunucuları olarak tanımladığı partisinin kadın kolları üyelerini eşi Tuğba Emir'le selamladı.

Kürsüyü, "Milletimle aramda engel istemem" diye kaldırtan Emir, yaklaşan genel seçimlerin önemine vurgu yaptı.

Emir, ülke üzerinde oynanan oyunları bozacaklarını ifade ederek "Haziran seçimleri çok önemli seçimler. Bu bir kutsal yolculuk bu bir maraton, 100 metre koşucuları bu maratona dayanamaz, dayanamayanlar istirahata çekilir, hep birlikte bu maratonda olmaya var mıyız.Davamız için önemli, kimsesizlerin kimi, gariplerin yoldaşı, manevi liderimiz, partimizin kurucusu, Cumhurbaşkanımız için önemli. 2015 seçimleri Ahmet Hocamız, Genel Başkanımız için Başbakanımız için önemli, seçimler Türkiye için önemli, oynanan oyunların bozulması için önemli" dedi.

AK Parti 'nin milletin partisi olduğunu ifade eden Emir, şöyle konuştu:

"Gücümüze güç katıyorsunuz. AK Parti Ahmet'in, Hasan'ın, Mustafa'nın, Şemsettin Emir'in partisi değildir, AK Parti milletin partisidir. Milletten üstün hiç bir irade yoktur. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İçimizden yada dışımızdan negatif düşünenler olabilir, bu harekete engel olmaya çalışabilir.

Saflarımızı sık tutarsak buna kimse engel olamaz. Hedefimiz bir, hayalimiz büyük, ben Türkiye'yim, ben Edirne'yim hepimiz Edirne olmaya varmıyız? Gözünüzdeki heyecanı görüyorum, azminizi görüyorum, dostlarım dün bitti. Bugün ne geçmişin karanlıklarına ağıtlar, ne başarılarımıza destanlar yazacağız. Dün bitti, bugün yeni bir gündür. Bugün aydınlık Türkiye için, aydınlık Edirne için yollara düşme zamanıdır."

"Omuz omuza, gönül gönüle, sonuna kadar hedefe ulaşmaya, Edirne'de 3 milletvekili çıkarmaya, ezberi bozmaya var mıyız?" diye soran Emir, partili kadınlardan "evet varız" yanıtını aldı. 

Milletvekili adayları Fatma Aksal ve Mustafa Okur da birer konuşma yaparak kadın kolları üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.