Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne birinci sıra milletvekili adayı Şemsettin Emir, 2015'ten sonra Edirneli'nin daha çok kazanacağını bildirdi.Emir, AK...

EDİRNE (AA) -  AK Parti Edirne birinci sıra milletvekili adayı Şemsettin Emir, 2015'ten sonra Edirneli'nin daha çok kazanacağını bildirdi.

Emir, AK Parti İpsala Seçim Koordinasyon Merkezi'nin (SKM) açılışında yaptığı konuşmada, insanların güzel gelecek hayali kurduğunu söyledi. Düne bakmadan yarınların planlanmayacağını belirten Emir, şunları kaydetti:

"Onlar konuşur AK Parti yapar. Gençlerimiz için yaptıklarımıza bakalım. Üniversite harçlarını kaldırdık. Artık benim vatandaşım okullar açılınca strese girmiyor. Çocuğuma ders kitaplarını nasıl alacağım diye kara kara düşünmüyor. Çocuk okuluna gidiyor sırasına oturuyor. O da ne? Masasında kitaplarını devlet veriyor. Şaşırmadınız farkındayım. Çünkü artık alıştınız, bu hizmet sıradan oldu. 2002'de üniversite sayısı 76 tane idi şimdi 176 . Üniversiteye girişler kolaylaştı. Allah'ın izniyle üniversite sınavlarını kaldıracağımız günler yakındır. Peki bunlar nasıl oluyor? Şimdiye kadar olmuyordu da şimdi nasıl oluyor?  Onlar çalıyordu, bizimle bereket geldi. Bu memleket ne vaatlerle vatandaştan oy alan siyasetçiler gördü. Ne oldu? Hepsi yok oldu. Bunlar da yok olacaklar. Esameleri okunmayacak. AK Parti bir davanın partisi oldu."

Emir, AK Partinin söz verince yaptığını dile getirdi. 

Yeni Türkiye idealine kararlı bir şekilde yüründüğünü aktaran Emir, şöyle devam etti.

" CHP 'li belediye başkanımız bir köye gidiyor. Başlıyor anlatmaya,  ekonomi perişan, çiftçimiz battı, devlet perişan, anlatıyor. Başkanı dinleyen yaşlı bir amca konuşmanın sonunda, 'evladım' diyor. 'Ben hasta olunca gelip beni evimden alıyorlar. Yatalak hastamıza evde bakıyorlar. Olmadı parasını veriyorlar. Şöyle bir bak. Herkes de son model cep telefonu var. Herkesin traktörü yeni. Çift çeker, dört çeker. Siz hangi Edirne'de yaşıyorsunuz' diyor. Şimdi yeni bir dönemeçteyiz. 2015'ten sonra Edirneli daha çok kazanacak, Edirne daha çok büyüyecek. Birlikte daha güçlü olacağız."

Açılışa, AK Parti ikinci sıra milletvekili ikinci sıra adayı Fatma Aksal, üçüncü sıra adayı Mustafa İsmail Okur ve partililer katıldı. 

Emir, SKM açılışının ardından İpsala'da Sanayi esnafını ziyaret etti, vatandaşların istek ve sıkıntılarını dinledi.