Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-Saadet Partisi Edirne Milletvekili adayı Demirkıran: -"Onlar vaat eder, Milli Görüş'ün temsilcisi Saadet Partisi ise yaptıklarını söyler"

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne Milletvekili adayı Ali Demirkıran, Miili Görüş politikalarının vatandaşa rahat nefes aldıracağını belirtti.

Demirkıran, yaptığı yazılı açıklamada, Miili Görüş'ün seçim çalışmalarında yaptıklarını diğerlerinin ise hayallerini anlattıklarını ifade etti.

Kaynak sıkıntısı bulunmayan bir ülkede yaşandığını belirten Demirkıran, şunları kaydetti:

"Vaatler ve kaynakları' tartışmasına iktidar da, muhalefet de faize ödenen para  cevabını veremiyor. Türkiye 'nin acı gerçeği yüzünü yine gösterdi. 2015'in ocak-nisan döneminde Türkiye, faize bütçeden tamı tamına 24 milyar lira ödedi.  İşte "kaynak nerede?" sorusunun cevabı bu. Daha ne kaynak arıyorsunuz. Bundan iyi kaynak mı olur?

24 milyar ile çok şeyler yapılabilir. Çiftiye mazotu 1 TL'den veririz, işçi, memur ve emekliye yüzde 50 zam veririz, asgari ücret açlık sınırı altında olmayacak ve asgari ücretten vergi almayız, emekli, işçi, memur, yaşlı maaşı alana her iki bayramda iki ikramiye veririz, üniversite öğrencilerine, burs karşılığı yarı zamanlı danışman olarak çalışma imkanı sunarız, er ve erbaşlara asgari ücret veririz,

Sosyal Devlet Projesi kapsamında; evi olmayan en alt gelir düzeyindeki ailelere belli sayıda sosyal konut yaparız, çalışanın kıdem tazminatı koruruz, öğretmenlerin maaşları ve özlük hakları iyileştirilir. Atanamayan öğretmenlerin sorunu çözülür. Onlar vaat eder, Milli Görüş'ün temsilcisi Saadet Partisi ise yaptıklarını söyler"