Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
EDİRNE (AA) - CHP Edirne birinci sıra milletvekili adayı Okan Gaytancıoğlu, İpsala'da seçim çalışmalarını yürüttü.Gaytancıoğlu, CHP İpsala Seçim...

EDİRNE (AA) - CHP Edirne birinci sıra milletvekili adayı Okan Gaytancıoğlu, İpsala'da seçim çalışmalarını yürüttü.

Gaytancıoğlu, CHP İpsala Seçim Koordinasyon Merkezi ziyaretinin ardından Tevfikiye köyünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Türkiye 'deki tüm vatandaşların mutluluğu hak ettiğini söyledi.

İktidara geldiklerinde vatandaşın sorununu çözeceklerini belirten Gaytancıoğlu, şunları kaydetti:

"Köylerde umut görüyoruz. Size mazotu 1,5 liradan vereceğiz diyorum. CHP söz verirse yapar. Hem size mazotu 1,5 liradan vereceğiz hem de tarlalarınızı satmak zorunda kaldığınızda yaşadığınız sıkıntının hesabını soracağız. O kürsüde  AKP iktidarının mağdur ettiği her kesim olduğu gibi çiftçimizin de sözcüsü olacağım. Artık yeter yaşanacak bir Türkiye geliyor."

Balabancık köyünü de ziyaret eden Gaytancıoğlu, maden işçilerinin hazin bir öyküsünün olduğunu ifade etti.

Madencilerin çeşitli sorunlarının olduğunu aktaran Gaytancıoğlu, "Onlar madenci değildi. Onlar çiftçiydi. Pamuğu Çin'den getirdiler, tütünü Amerika'dan getirdiler, çiftçi para kazanamaz oldu, gitti madene girdi. Sonra çıkamadılar oradan. Mezar oldu onlara orası mezar. Tüm bunların hesabını o kürsüden soracağım.  Bu ülkeye verdikleri zararı yüzlerine vuracağım. Gözü yaşlı geride kalan anaların, eşlerin, çocukların feryatlarını soracağım" ifadelerini kullandı.