Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-AK Parti Edirne Milletvekili adayı Emir: -"Bugün geldiğimiz nokta herkes tarafından görülüyor.AK Parti demek aş demek, iş demektir"

EDİRNE (AA) - AK Parti Edirne Milletvekili adayı Şemsettin Emir, seçim çalışmalarına devam etti.

AK Parti Edirne Seçim Koordinasyon Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Emir, günün ilk ziyaretini Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç'ı ziyaretle başlattı. Şoför esnafının sorunlarını Başkan Kılıç'tan dinleyen AK Parti Edirne Milletvekili adayı Emir, kendisinin de Edirne'de bir esnaf olduğunu hatırlatarak, esnafın derdini iyi bildiğini dile getirdi.

Esnafın derdinden en iyi kendisinin anlayacağına vurgu yapan Emir, "Çekin, senedin ne olduğunu iyi bilirim. Esnafımızın derdinden anlarım. Edirne'de esnafımızın güçlenmesi için elimden geleni yapacağım. Sizlerden biriyim, yani sorunlarınızı bende yaşıyorum. Sorunlarınızı başkasından duyan biri gibi değilim. Çözüm konusunda Ankara 'da elimden geleni yapacağım. Edirne halkı ve esnafımızın dertlerini ve sorunlarını çözmek için Ankara'da güçlü bir sesiniz olacak. Bunun için Edirne'nin beni desteklemesini istiyorum. Beni ne kadar güçlü gönderirseniz, o kadar güçlü sesim olur" dedi.

Edirne'deki şoför esnafından da büyük bir destek alacağına inandığını dile getiren Emir, esnafın hizmete ve istikrara destek vereceğine inandığını da sözlerine ekledi. Ardından sokakta vatandaşları selamlayan Emir, halkın kendisine gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Edirne'de yapılacak çok işin olduğunu söyleyen Emir, şunları kaydetti:

"Bizim Şemsettin abimiz' diyerek elimi sıkıyor hemşehrilerim, sevgilerini, ilgilerini, desteklerini gösteriyorlar. Ben de 3 saatlik uyguyla çalışmalarıma aralıksız devam ediyorum. Edirne'ye yapacağım çok iş var. Edirnelilere hizmet etmek benim için büyük bir onurdur. Edirne halkının içinden biri olarak, kentimiz için elimden ne geliyorsa yapacağım. Benim siyasi bir telaşım yok. Bir dönem daha vekil olmak gibi bir derdim yok. Derdim, varsa yoksa Edirne."

 

Emir,  ardından Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsünün düzenlemiş olduğu, Tarımsal Araştırmada Trakya Buğday Teknik Çalışma Kurulu Toplantısı'na katıldı. Emir, İpekyol  Fabrikasını'da  ziyaret etti, Genel Müdür Yaşar Ayaydın ve AK Parti yönetim kurulu üyesi Umut Ayaydın'la bir araya geldi. İpekyol yöneticileri Şemsettin Emir'e destek sözü verdi.

Fabrika işçilerine de seslenen Emir, siyasi istikrarın devamının Türkiye 'nin büyümesi açısından önemine vurgu yapan Emir, "Siyasi istikrar ekonomik istikrarı da beraberinde getirir. İstikrarın devamı, iş kaygısını ortadan kaldırır. Fabrikalar çalışır, işyerleri kapanmaz, çalışanda evine ekmek götürebilir. İstikrarın olmadığı zamanlarda yaşanan krizleri hatırlayın. Krizlerin yükünü hepimiz çektik. Bugün geldiğimiz nokta herkes tarafından görülüyor.AK Parti demek aş demek, iş demektir. Yeni fabrikaların açılması, kimsenin işsiz kalmaması için AK Parti'ye oy verin. İstikrarın devamı için AK Parti'yi destekleyin. Biz öyle boş konuşmayız. Onlar konuşur, ama AK Parti yapar" diye konuştu.