Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne birinci sıra milletvekili adayı Ali Demirkıran, seçim çalışmalarını sürdürüyor.Demirkıran, Meriç ilçesindeki...

EDİRNE (AA) - Saadet Partisi Edirne birinci sıra milletvekili adayı Ali Demirkıran, seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Demirkıran, Meriç ilçesindeki ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, seçim yarışının sona ermesine az bir süre kaldığını söyledi.

Seçmenin seçim öncesi bir sessizlik içerisinde olduğunu belirten Demirkıran, şunları kaydetti:

"Esnaf sessiz bekliyor. Millette alım gücü bitmiş. Her şeye rağmen Allah'tan ümit kesmeyen vatandaşlarımız bir taraftan çeltiğini ekerken, diğer taraftan da ekinlerin biçilmesini iple çekiyor. 13 yıllık AKP  iktidarı şehirliyi de köylüyü de yokluğa mahkum etti. Buna her gittiğimiz yerde şahit olduk. Üreticinin girdileri katlanarak artarken, ürettiği malın fiyatı yıllardır yerinde sayıyor.

Zarar eden çiftçi bankaların faiz batağına sokulmuş. Çoğu köylü gençler asgari ücretle de olsa çalışmak için başka şehirlere göç ediyor. Zaten milletvekili sayımızın 4'ten 3'e düşmesinin sebeplerinden biri bu değil mi?. Ne iktidardaki AKP'nin, ne de meclisteki  muhalefet partilerinin ülkemizin içinde bulunduğu bu kötü gidişata çare olamayacağına dikkat çekiyoruz."